Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie

im. Mikołaja Kopernika

Cała Polska czyta dzieciom

7 czerwca w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, dorocznej akcji Cała Polska czyta dzieciom zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Policji- Panią Emilię Molisak oraz Młodszego Aspiranta Łukasza Szuwikowskiego i Straży Pożarnej- Starszego Ogniomistrza Mirosława Ołówka. Nasi goście przygotowali opowiadania i bajeczki związane z bezpieczeństwem „Sam w Domu”, „Nieznajomy” oraz „Jak Wojtek został strażakiem” . Uczniowie z młodszych klas z zaciekawieniem słuchali czytanych opowiadań....

Read more...

Lekkoatletyczny Festiwal Dzieci O Puchar Redaktora Naczelnego "Głosu Głogowa"

8 czerwca 2017r na stadionie miejskim w Głogowie odbyła  się sportowo – rekreacyjna impreza mająca na celu: - propagowanie zdrowego aktywnego stylu życia - zaszczepienie zainteresowań sportowych - rywalizację sportową w duchu fair- play W zawodach,które odbyły się pod patronatem Starosty Głogowskiego I Prezydenta Miasta Głogowa udział wzięły szkoły podstawowe z miasta i powiatu. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: -dzieci młodsze z klas I-III -dzieci klas IV-VI Reprezentacja naszej szkoły odniosła wiele sukcesów osiągając bardzo dobre wyniki… Grupa młodsza; Nikola Szymorek              II miejsce w biegu na 60m Kacper Hopcia Kacper...

Read more...

DZIEŃ DZIECKA 01.06.2017r. w SP 10

BOISKO SZKOLNE    „Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej”chłopców klas IV-VI /boiska do piłki ręcznej/ (przygotowanie i realizacja: P. Stachowiak) W turnieju zagrały zespoły chłopców reprezentujące ulice osiedla KOPERNIK A tj.: ulica Perseusza, ulica Keplera, ulica Andromedy, ulica Galileusza, ul Oriona oraz zespól Reprezentacji Szkoły. Odbyło się 6 meczy w  fazie grupowej(2 grupy po 3 drużyny). Zwycięzcy poszczególnych grup walczyli o I,II miejsce, wicemistrzowie grup o III i IV miejsce, i zespoły , które wywalczyły 3 miejsce w swojej grupie, zagrali o zdobycie V i VI...

Read more...
slide

SPOTKANIE RODZICÓW PRZYSZŁYCH UCZNIÓW KLAS 1 W ROKU SZKOLNYM 207/2018 (4)

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Głogowie Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych na spotkanie informacyjne z wychowawcami, które odbędzie się 21 czerwca 2017r. godz.17:00 w stołówce szkolnej....

Read more...

Cała Polska czyta dzieciom

7 czerwca w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, dorocznej akcji Cała Polska czyta dzieciom zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Policji- Panią Emilię Molisak oraz Młodszego Aspiranta Łukasza Szuwikowskiego i Straży Pożarnej- Starszego Ogniomistrza Mirosława Ołówka. Nasi goście przygotowali opowiadania i bajeczki związane z bezpieczeństwem „Sam w Domu”, „Nieznajomy” oraz „Jak Wojtek został strażakiem” . Uczniowie z młodszych klas z zaciekawieniem słuchali czytanych opowiadań.

Lekkoatletyczny Festiwal Dzieci O Puchar Redaktora Naczelnego "Głosu Głogowa"

8 czerwca 2017r na stadionie miejskim w Głogowie odbyła  się sportowo – rekreacyjna impreza mająca na celu:

- propagowanie zdrowego aktywnego stylu życia

- zaszczepienie zainteresowań sportowych

- rywalizację sportową w duchu fair- play

W zawodach,które odbyły się pod patronatem Starosty Głogowskiego I Prezydenta Miasta Głogowa udział wzięły szkoły podstawowe z miasta i powiatu.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych:

-dzieci młodsze z klas I-III

-dzieci klas IV-VI

Reprezentacja naszej szkoły odniosła wiele sukcesów osiągając bardzo dobre wyniki…

Grupa młodsza;

  1. Nikola Szymorek              II miejsce w biegu na 60m
  2. Kacper Hopcia
  3. Kacper Zarzycki                II miejsce w biegu na 400 m
  4. Sandra Lipińska
  5. Krystian Martyniak
  6. Jagoda Darowska             IV miejsce w skoku w dal
  7. Konieczna Wiktoria        III miejsce w rzucie piłką lekarską
  8. Kufliński Mikołaj

Grupa starsza;

  1. Zuzanna Adamczewska   I miejsce w skoku w dal
  2. Jagoda Margas
  3. Julia Skomska                      I mejsce w biegu na 60m
  4. Hanna Darowska                III miejsce w rzucie piłką lekarską
  5. Jacek Waligórski                 III miejsce w biegu na 60m
  6. Kamil Franczyk
  7. Jakub Pilecki                        III miejsce w rzucie piłką lekarską
  8. Michał Rokaszewicz          III miejsce w trójskoku

W klasyfikacji ogólnej  grupa młodsza zajęła III MIEJSCE, natomiast grupa starsza I MIEJSCE.

W klasyfikacji łącznej  SP 10  I miejsce !!!

Gratulacje dla wszystkich uczestników wraz z życzeniami jeszcze wielu sukcesów.

Op. uczniów:

klas I-III  Małgorzata Groffik

klas IV-VI  Anna Gostyńska

DZIEŃ DZIECKA 01.06.2017r. w SP 10

BOISKO SZKOLNE   

„Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej”chłopców klas IV-VI /boiska do piłki ręcznej/ (przygotowanie i realizacja: P. Stachowiak)

W turnieju zagrały zespoły chłopców reprezentujące ulice osiedla KOPERNIK A tj.: ulica Perseusza, ulica Keplera, ulica Andromedy, ulica Galileusza, ul Oriona oraz zespól Reprezentacji Szkoły. Odbyło się 6 meczy w  fazie grupowej(2 grupy po 3 drużyny). Zwycięzcy poszczególnych grup walczyli o I,II miejsce, wicemistrzowie grup o III i IV miejsce, i zespoły , które wywalczyły 3 miejsce w swojej grupie, zagrali o zdobycie V i VI miejsca. W turnieju wzięło udział 50 chłopców z klas IV-VI.

Mecz o 5 miejsce rozegrali uczniowie z ulic Oriona i Keplera z wynikiem 3:0. Mecz o 3 miejsce rozegrali uczniowie z ulicy Andromedy i Galileusza z wynikiem 1:0. Natomiast w meczu o Mistrzostwo Turnieju wygrała reprezentacja ulicy Perseusza, pokonując uczniów z Reprezentacji Szkoły  1:0.

1 miejsce – reprezentacja ulicy Perseusza

2 miejsce – Reprezentacja Szkoły

3 miejsce – reprezentacja ulicy Andromedy

4 miejsce – reprezentacja ulicy Galileusza

5 miejsce – reprezentacja ulicy Oriona

6 miejsce – reprezentacja ulicy Keplera

Wszyscy zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek, a drużyny na podium wywalczyły medale.

„Osiedlowy Turniej Dwóch Ogni”dziewcząt klas IV-VI /bieżnia LA/ (przygotowanie i realizacja: A. Gostyńska, S. Szczeblewska)

W turnieju zagrały zespoły dziewcząt reprezentujące ulice osiedla KOPERNIK A tj. : ulica Perseusza, ulica Keplera, ulica Andromedy, ulica Galileusza, ul Oriona oraz zespól Reprezentacji Szkoły. W turnieju zagrało około 54 dziewczynki. Każdy zespól tworzyły 3 uczennice z klasy czwartej, 3 uczennice z klasy piątej oraz 3 uczennice z klasy szóstej. Zespoły podzielono na dwie grupy, w których rywalizowano systemem „Każdy z każdym”. Oto wyniki rywalizacji:

I grupa:

ul. Andromedy – Ul. Galileusza 11 : 2

ul. Oriona – ul. Galileusza  2 : 14

ul. Oriona – ul. Andromedy 12 : 13

II grupa:

Reprezentacja szkoły – ul. Keplera   13 : 3

ul. Keplera – ul. Perseusza   6 : 13

ul. Perseusza – Reprezentacja szkoły  4 : 7

Mecze o miejsca:

5 - 6  ul. Oriona – ul. Keplera   8 :  6

3 - 4  ul. Andromedy – ul. Perseusza   9 : 11

1 – 2  ul. Galileusza  - Reprezentacja szkoły  13 : 10

 

1 miejsce – ul. Galileusza

2 miejsce – Reprezentacja szkoły

3 miejsce – ul. Perseusza

4 miejsce – ul. Andromedy

5 miejsce – ul. Oriona

6 miejsce – ul. Keplera

Wszyscy zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek, a drużyny na podium wywalczyły  medale.

„Sektor j. angielskiego dla najmłodszych” /boisko do koszykówki(przygotowanie i realizacja: A. Terefenko, N. Jurkowska – Sosińska oraz klasa VIc)

Rozpoczęcie - piosenka "Clap and stomp" - dzieci powtarzają i ruszają się do rytmu.

I stacja - gimnastyka po angielsku

II stacja - wykonanie poleceń podanych w j. angielskim - szukanie różnych przedmiotów

III stacja - kategorie - losowanie określonego zasobu słownictwa i podanie jego w j. angielskim

IV stacja - kalambury w j. angielskim

W sektorze j. angielskiego wzięło udział 7 klas.

„Sektor  gier i zabaw ruchowych dla  najmłodszych” /boisko do koszykówki(przygotowanie i realizacja: A. Mozdrzeń i M.Smolińska)

Zadania : bieg w parach z przeszkodami, zabawa integracyjna pt:"Wędrówka piłki", zabawy orientacyjne porządkowe oraz stworzenie okrzyku dla drużyny. Zajęcia miały na celu kształtowanie umiejętność zdrowej rywalizacji i integrację dzieci.

W sektorze gier i zabaw wzięły  udział klasy drugie i trzecie.

PŁYWALNIA  

Gry i zabawy w wodzie dla najmłodszych (klasy II-III)

(przygotowanie i realizacja: M. Groffik, E. Kopczyńska, A. Chalusiak, T.Skiba)

Uczniowie z klas II i III brali udział w konkurencjach:

-nurkowanie ( wyławianie krążków z dna basenu)

-wyścigi z przyborami

-slalom pod wodą

W zabawach mogły uczestniczyć  wszystkie chętne dzieci, okazało się, że wszyscy mieli ochotę się pobawić, dlatego zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem.

SALA  GIMNASTYCZNA    

konkurencje sprawnościowe dla ”dużego i małego’’

czyli sportowa zabawa dla kl. I-VI

(przygotowanie i realizacja:wychowawcy z klas IV-VI oraz P. Stachowiak)

Stacja 1 -„Mistrz Odbić”– p. J. Bartczak, p. M. Wrotniak : odbicia piłki siatkowej o ścianę oraz w kole wyrysowanym kredą  (liczymy liczbę odbić)

Zwycięzcy: Weronika  Michałowicz(VId) 351 odbić, Kamil Franczyk (VId)192, Kacper Janik(Vb)111

Stacja 2 -„Mistrz Sprintu”– p. I. Tkacz: bieg na czas z linii do linii (odcinek 5m) z jej przekroczeniem i powrót  (mierzymy czas stoperem)

Zwycięzcy: Michał Rokaszewicz(Vd), Klaudia Wątroba (IVa), Mateusz Bagiński (IVc)

Stacja 3-„Mistrz Hula- Hop”– p. M. Rokaszewicz: hula- hop (mierzymy czas kręcenia hula-hop zegarkiem z sekundnikiem)

Zwycięzcy: Hania Stanicka(IV b)- 20 min., Olga Sawicka(IVa)- 3 min., Kalina Skawska (V a)- 2min, 50s.

Stacja 4 - „Mistrz Skoczności”– p. J. Budkowska: skok w dal z miejsca obunóż (mierzymy taśmą odległość skoku od najbliższej pięty pozostawionej przy linii, z której uczeń się odbija)

Zwycięzcy: Michał Rokaszewicz (Vd)-210cm, Hania Biadała(IVb)-207 cm, Marcelina Zalewska(IVc)-195 cm

Stacja 5 – „ Mistrz Skakanki”- p. S. Cwynar: skoki na skakance ( w ciągu 15s. liczymy liczbę przeskoków)

Zwycięzcy: Ania Beń(VIb)- 38 razy, Zosia Libner(VIb)-35 razy, Martyna Bubniak(IVd)- 30 razy

Stacja 6 – „ Król Koszykówki”- p. W. Kornacka: rzuty do kosza (liczymy liczbę celnych rzutów w ciągu 1 minuty)

Zwycięzcy: Artur Ryniec(VIc)- 12, Konrad Totoszko (VIa)-9, Lucyna Guzek -7

Stacja 7 – „ Mistrz Żonglerki” - p. J. Łukowska: żonglerka piłką nożną (liczymy liczbę odbić)

Zwycięzcy: Mateusz Bagiński (IVc)- 283, Marek Wasilczuk(VIe)-99, Fabian Łazarecki(IV)-89

Stacja 8- „Mistrz Zwinności”- p. B. Mokrzycka: bieg na czas przez 5 płotków, ominięcie pachołka i powrót (czas pokonania toru mierzymy stoperem)

Zwycięzcy: Dawid Mita, Piotr Musielak, Dominik Celary

Stacja 8 „Mistrz Rzutu Oszczepem” -  p. M. Szczygieł, p. R. Błach : rzut oszczepem na bieżni LA, odległość mierzymy taśmą

Zwycięzcy: Julia Skomska(Vd)-17,90m; Kuba Dynarowski(Vc)-15,80m;Weronika Tłuściak(VIa)-14,80cm

Nagłośnienie- M.Taudul, fotograf- A.Marynik

SPONSORZY  FESTYNU :

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie

Spółdzielnia Mieszkaniowa  „Nadodrze”

Opracowanie: P. Stachowiak

SPOTKANIE RODZICÓW PRZYSZŁYCH UCZNIÓW KLAS 1 W ROKU SZKOLNYM 207/2018 (4)

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Głogowie

Serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych na spotkanie informacyjne

z wychowawcami, które odbędzie się 21 czerwca 2017rgodz.17:00 w stołówce szkolnej.

BEZPIECZNE WAKACJE

 

Tłumacz

Polish English French German Italian Russian Spanish Swedish

Licznik

Dzisiaj108
Wczoraj75
Tydzień357
Miesiąc1272
Wszystkie68065

Nasza Szkoła

Wiarygodna Szkoła