Święto Patrona Szkoły - 19 lutego 2018

Wszystkim niedowiarkom tym dużym i małym

Oznajmiamy dzisiaj z olbrzymim zapałem,

Że święto szkoły dziś obchodzimy.

Świętujmy, więc wspólnie nasze imieniny.

Sporo szkółek jest w powiecie

Wszyscy dobrze o tym wiecie!

Ale takiej  jak ta nasza,

Drugiej nie znajdziecie.

Przypominamy!

Mikołaj Kopernik był polskim astronomem, matematykiem, prawnikiem, ekonomistą, strategiem, lekarzem, astrologiem, kanonikiem warmińskim i duchownym katolickim.
Jego najważniejszym dziełem jest obrót sfer niebieskich "O obrotach sfer niebieskich", w którym opisał heliocentryczną wizję świata w sposób wystarczająco szczegółowy, by mogła stać się naukowo użyteczna.
 Na podstawie obserwacji nieba stwierdził, że Ziemia krąży wokół Słońca. Było to odkrycie przełomowe dla rozwoju nowoczesnej nauki. Wcześniej sądzono bowiem, że inne planety obiegają nieruchomą ziemię.

Czytał księgi, patrzył w gwiazdy
                        Nie przez noc, i nie przez dwie.
                        Ludzie myślą, że to Słońce
                        Dookoła Ziemi mknie.
                        Cały świat się mylił-
                        - Kopernik odkrył błąd,
                        Że gwiazdy się kłóciły
                        Z mądrością starych ksiąg.
                        Wciąż myśl jego podziwiamy
                        Bo są prawdą jego sny,
Że planety wokół Słońca
krążą niby ćmy.
Jak Kopernik, patron szkoły
Chcemy sięgać poprzez gwiazdy
By budować swoją przyszłość
By szczęśliwy mógł być każdy.
Czas wyznacza nam wspomnienia
Chcemy chwytać w dłonie słońce
Chcemy własne mieć marzenia!!!

Oprac. Joanna Budkowska

❤️❤️„WALENTYNKI NA SPORTOWO”❤️❤️

❤️❤️❤️❤️❤️❤️

W Szkole Podstawowej nr 10 aktywizujemy ruchowo naszych uczniów. Stąd kolejne pomysły na imprezy sportowo-rekreacyjne w naszej szkole. ❤️Dnia 14 lutego nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowali „Walentynkowy Turniej Piłki Ręcznej – TURNIEJ PRZYJAŹNI”.
W turnieju rywalizowały klasy szóste. Każdą klasę reprezentował zespół mieszany, złożony z pięciu dziewczynek i pięciu chłopców. ❤️Wszystkie klasy specjalnie przygotowały się do udziału w turnieju : przygotowano stroje i makijaże walentynkowe oraz plakaty z hasłami propagującymi zasadę „fair play”. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”, a w przerwach między meczami przeprowadzono dwa konkursy dla dzielnych kibiców. Pierwszy konkurs dotyczył celności rzutu z dużej odległości do pustej bramki, a drugi konkurs to turniej rzutów karnych na bramkę, której bronił nauczyciel wychowania fizycznego p. Tadeusz Pyszka.

„WALENTYNKOWYM KRÓLEM CELNOŚCI” został ❤️Maciej Ślusarczyk z klasy 6 B, a „WALENTYNKOWĄ KRÓLOWĄ RZUTÓW KARNYCH” została ❤️Amelia Cieśla z klasy 6 D.

Uczniowie klas szóstych spisali się dziś na medal !!! Super przygotowali się do udziału w turnieju, fantastycznie i „fair play” zagrali oraz sportowo kibiocwali !!! Nie wynik był dziś najważniejszy, lecz integracja klas i dobra zabawa !!!

A wyniki turnieju są następujące :
1 miejsce – klasa 6 D
2 miejsce – klasa 6 C
3 miejsce – klasa 6 B
4 miejsce – klasa 6 A

„WALENTYNKOWĄ KRÓLOWĄ STRZELCÓW” została ❤️ Oliwia Potyrała z klasy 6 C, a „WALENTYNKOWYM KRÓLEM STRZELCÓW” został ❤️Szymon Piekarski z klasy 6 D.

Gratulujemy wszystkim uczniom klas szóstych.

Organizatorzy ❤️❤️❤️
A.Gostyńska, T. Pyszka, S. Szczeblewska

BAL KARNAWAŁOWY

W poniedziałkowy poranek 5 lutego odbył się tak długo oczekiwany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kolegami, a także rodzicami i nauczycielami. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Zadowoleni i szczęśliwi czekamy na zabawę w przyszłym roku.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie balu!

Alina Świdurska

Mistrzostwa Głogowa w Minisiatkówce Dziewcząt w kategorii „czwórki”

więcej zdjęć w galerii

Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie oraz Miejski Szkolny Związek Sportowy byli organizatorami zawodów w minisiatkówce dziewcząt w kategorii „czwórki”. W zawodach wzięły udział reprezentacje trzech głogowskich podstawówek : SP 3, SP 6 i SP 10. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”.  A oto wyniki meczy:

SP 6 – SP 10   0:2

SP 6 – SP 3    0:2

SP 3 – SP 10   1:2

Ostateczna klasyfikacja szkół:

1 miejsce   Szkoła Podstawowa nr 10

2 miejsce   Szkoła Podstawowa nr 3

3 miejsce   Szkoła Podstawowa nr 6

Mistrz i W-ce mistrz Głogowa będzie reprezentował nasze miasto w rozgrywkach powiatowych, których gospodarzem będzie SP 10.

Skład reprezentacji SP 10: Oliwia Witczak (kapitan) 6d, Sonia Jodczyk 6d, Maja Nabożna 6d, Marta Ciemna 6d, Maja Tomczak 6d, Julia Rusiłowicz 6d, Martyna kozioł 6d, Julia skomska 6d, Gabrysia Trzaniec 6c i Oliwia Potyrała 6c.

Gratulacje!!!

Opiekun zespołu: S. Szczeblewska