Tłumacz

Polish English German

POWSTAŁA "PIAST AKADEMIA"

Dnia 6 grudnia w na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 w Głogowie, został rozegrany trzeci turniej Głogowskiej Ligi Mini Siatkówki Dziewcząt. „Turniej Mikołajkowy” miał szczególną oprawę i ogromne  znaczenie w całym cyklu , albowiem tego dnia trzy głogowskie szkoły podstawowe : SP 3, SP 7 i SP 10,   podpisały umowę z Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym o nawiązaniu współpracy w szkoleniu dziewcząt w piłce siatkowej. Koordynatorem projektu „PIAST AKADEMIA” w powiecie głogowskim jest p. Irena Dybczyńska – Bielawa , trener siatkówki w SOS przy Gimnazjum nr 2 w Głogowie.

W uroczystości podpisania aktów  współpracy wzięli udział zaproszeni goście : p. Posłanka Ewa Drozd, p. Marek Bykowski  (PZPS Biuro projektu SOS) , p. Andrzej Słoka ( Dolnośląski Oddział SOS), p. Elżbieta Fernówka (w-ce przezes MKS PIAST Głogów), p. Wiesława Wysocka (dyrektor Gimnazjum nr 2 w Głogowie), p. Magdalena Kłósek (w-ce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10), p. Irena Herba (dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3). 

Każda szkoła uczestnicząca w projekcie otrzymała upominki od PZPS w postaci materiałów szkoleniowych oraz sprzętu sportowego. Ponadto p. Ewa Drozd przygotowała nagrody niespodzianki w postaci piłki siatkowej z autografem reprezentantki Polski p. Małgorzaty Niemczyk oraz kalendarza ze zdjęciami i autografami polskich siatkarek z dziećmi.

Opracowała: Sylwia Szczeblewska