Tłumacz

Polish English German

III TURNIEJ GŁOGOWSKIEJ LIGI MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT "TURNIEJ MIKOŁAJKOWY" – 06.12.2014 r.

W trzecim „Mikołajkowym Turnieju” mini siatkówki dziewcząt  zagrały następujące zespoły: w kategorii „trójki”–ZAHIR WSCHOWA, SP 3 I GŁOGÓW, SP 3 II GŁOGÓW, MKS PIAST GŁOGÓW, SP 10 GŁOGÓW, SP 7 GŁOGÓW, kategorii „czwórki” – SP 3 I GŁOGÓW, SP 3 II GLOGÓW, SP 7 GŁOGÓW, MKS PIAST GŁOGÓW i SP 10 GŁOGÓW. Turniej  rozegrano systemem „każdy z każdym”. Dziewczęta zaprezentowały dobry poziom umiejętności gry w piłkę siatkową, a ciekawe akcje i rozegrania na boisku otrzymywały  gromkie brawa od zebranych kibiców, rodziców i sympatyków piłki siatkowej.

Podczas „Turnieju Mikołajkowego” przeprowadzono konkursy: celność odbicia piłki sposobem górnym w punkt (materac), konkurs na najdłuższą zagrywkę oraz konkurencja rodzinna – odbicia piłki w parach (rodzic i zawodniczka).

Wszystkie uczestniczki turnieju otrzymały słodkie upominki, a zwycięskie zespoły  medale.

Oto wyniki klasyfikacji:

Kategoria „trójki’:   

1 miejsce -  SP 3 I Głogów (złote medale, piłka Mikasa)

2 miejsce -  SP 3 II Głogów (srebrne medale)

3 miejsce – Zahir Wschowa (brązowe medale)

4 miejsce – MKS PIAST Głogów

5 miejsce – SP 10 Głogów

6 miejsce – SP 7 Głogów

Kategoria „czwórki”:

1 miejsce  - SP 10 Głogów (złote medale, piłka Mikasa z autografem Małgorzaty Niemczyk)

2 miejsce  - SP 3 I Głogów (srebrne medale)

3 miejsce – SP 7 Głogów (brązowe medale)

4 miejsce – MKS PIAST Głogów

5 miejsce – SP 3 II Głogów

Konkurencje indywidualne:

Celność odbić sposobem górnym – MAJA DARCZUK  (Klasa V)  SP 10 Głogów, NATALIA DUTKIEWICZ (klasa VI ) SP 3 Głogów

Najdłuższa zagrywka – KATARZYNA OSUCH (Klasa V) SP 3 Głogów, MAJA SIEDLECKA (Klasa VI ) SP 10 Głogów

Konkurencja rodzinna (odbicia w parach) – ASIA i tata GRZEGORZ (klasa czwarta ZAHIR WSCHOWA), MAJA i mama JOANNA (klasa szósta SP 10 GŁOGÓW).

Szkołę Podstawową nr 10 w Głogowie reprezentowały : Maja Siedlecka 6 a, Natalia Baran 6 a, Maja Witczak 6 d, Maria Sękowska 6 c, Amelia Rudzka 6 c, Maria Trzaniec 6 c, Maja Darczuk 5 b, Anita Wrembel 5 B, Adrianna Kornacka 5 b, Wiktoria Pyk 5 b, Wiktoria Gomułka 5 c, Weronika Michałowicz 4 b, Kamila Kusiołek 5 c.

W imieniu organizatorów turnieju kieruję serdeczne podziękowania dla głośno dopingujących i wspierających dziewczynki dziadków oraz rodziców. Szczególne podziękowania dla mam p. Anny Kaczmarczyk i p. Joanny Witczak za odwagę i udział w sportowych konkurencjach rodzinnych!!!

Organizator : S. Szczeblewska