Tłumacz

Polish English German

II EDYCJA "GRAND PRIX GŁOGOWA" W MINISIATKÓWCE DZIEWCZĄT

Dnia 7 listopada na sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 w Głogowie został rozegrany pierwszy turniej minisiatkówki dziewcząt z cyklu „GRANG PRIX GŁOGOWA”. Organizatorem turnieju jest sekcja piłki siatkowej przy MKS PIAST Głogów, Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Gimnazjum nr 2 oraz Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie. Celem imprezy jest propagowanie piłki siatkowej w szkołach podstawowych powiatu głogowskiego, udział w rywalizacji i sprawdzenie poziomu umiejętności w zakresie gry w minisiatkówkę dziewczynek uczęszczających na zajęcia szkolne i pozaszkolne, a przede wszystkim integracja i dobra zabawa na parkiecie!!! W roku szkolnym 2015/2016 organizatorzy postanowili poszerzyć system rozgrywek o jeszcze jedną kategorię. Tym sposobem dziewczynki ze szkół podstawowych rywalizowały na parkiecie w trzech kategoriach : „dwójki”, „trójki”, „czwórki”. W pierwszym turnieju wzięły udział reprezentacje następujących szkół i klubów : SP – 3, SP – 7 , UKS OLIMP SERBY, ORANGE WILKÓW, ZAHIR WSCHOWA, VIRTUS VOLLEY SZLICHTYNGOWA oraz gospodarz MKS PIAST GŁOGÓW, który zrzesza dziewczynki ze szkół podstawowych powiatu głogowskiego (SP 2, SP 3, SP 7, SP 10, SP Nielubia). Na parkiecie rywalizowało około 90 dziewczynek, a najwięcej zespołów zagrało w najmłodszej kategorii wiekowej „dwójki” – aż 15 drużyn!!!

Oto wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach:

„Czwórki”

 1. SP 3 I
 2. MKS PIAST I (Anita Wrembel 6b, Wiktoria Pyk 6b, Magda Dworzańska SP Nielubia, Ania Nowak SP2)
 3. MKS PIAST II (Adrianna Kornacka 6b, Wiktoria Gomułka 6c, Kamila Kusiołek 6c, Agnieszka Skoczylas, Magda Mateuszczak)
 4. SP 3 II

„Trójki”                                                                                     

 1. MKS PIAST I (Hanna Darowska 5c, Weronika Michałowicz 5b SP10, Wiktoria Aniszewska SP3)
 2. ZAHIR WSCHOWA
 3. Virtus Volley Szlichtyngowa
 4. SP 7
 5. MKS PIAST II (Julia Kuczkowiak SP2, Martyna Nester SP2, Olga Koczorowska SP 3)
 6. MKS PIAST III (Dominika Grondalska 5c, Daria Totoszko 5c, Martyna Sztąberek 5c SP10)

„Dwójki”

 1. Virtus Volley Szlichtyngowa I
 2. SP 3 I
 3. Orange WILKÓW II
 4. SP 3 IV
 5. MKS PIAST I  (Oliwia Witczak 4 d SP10 , Alicja Dworzańska SP Nielubia)
 6. Orange WILKÓW I
 7. ZAHIR  WSCHOWA II
 8. MKS PIAST II   (Sonia Jodczyk 4 d SP10, Hania Biadała SP 7)
 9. Virtus Volley Szlichtyngowa III
 10. SP 3 III
 11. Virtus Volley Szlichtyngowa II
 12. SP 3 II
 13. MKS PIAST III (Maja Nabożna 4d, Gabrysia Trzaniec 4c  SP10)
 14. UKS Olimp Serby I
 15. UKS Olimp Serby II

Gratulacje dla dziewczynek z SP 10 i ich koleżanek. Życzymy dalszych sukcesów !!!

Opracował: S. Szczeblewska

zdjęcia w galerii