Tłumacz

Polish English German

I MEMORIAŁ IM. ZBIGNIEWA STASZAKA - OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINISIATKÓWKI DZIEWCZĄT.

W dniach 20-21 lutego w Środzie Wlkp. na trzech halach sportowych został rozegrany ogólnopolski turniej minisiatkówki dziewcząt. W kategorii „dwójki” zagrały 32 zespoły, w kategorii „trójki” również 32 zespoły, a w kategorii „czwórki” 24 zespoły. W turnieju zagrały uczennice Szkoły Podstawowej nr 10, które uczęszczają na zajęcia SKS z minisiatkówki oraz na zajęcia MKS PIAST Głogów sekcji piłka siatkowa. Był to pierwszy, tak poważny występ, naszych uczennic z klas czwartych, piątych i szóstych w ogólnopolskim turnieju minisiatkówki. Zagrały w nim zespoły z całego kraju : Poznań, Wieliczka, Błonie, Szczecinek, Jarocin, Szlichtyngowa, Banie, Police, Środa Wlkp., Nadarzyn, Głogów, itd. Pierwszego dnia dziewczynki zagrały mecze grupowe, a w drugim dniu walczyły o miejsca. Uczennice naszej szkoły zagrały w dwóch kategoriach i zajęły następujące miejsca :

„TRÓJKI”

16 miejsce – Sonia Jodczyk (4 d, SP 10), Martyna Nester (SP 2), Julia Kuczkowiak (SP 2), Julia Urbańczyk (SP Nielubia)

17 miejsce – Hanna Darowska (5c, SP 10), Weronika Michałowicz (5b, SP 10), Oliwia Witczak (4d, SP 10), Wiktoria Aniszewska (SP 3)

„CZWÓRKI”

16 miejsce – Wiktoria Pyk (6 b, SP 10), Wiktoria Gomułka (6 b, SP 10), Magda Dworzańska (SP Nielubia), Anna Nowak (SP 2),

23 miejsce – Kamila Kusiołek (6 c, SP 10), Ada Kornacka (6 b, SP 10), Maja Darczuk (6 b, SP 10), Agnieszka Skoczylas (SP Nielubia), Oliwia Urbańczak (SP 3).

Serdeczne gratulacje dla dziewczynek!!!

Opiekun: S. Szczeblewska