Tłumacz

Polish English German

„II GRAND PRIX GŁOGOWA W MINISIATKÓWCE DZIEWCZĄT” MAJ 2016

Dnia 7 maja na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie został rozegrany czwarty turniej minisiatkówki dziewcząt z cyklu „GRANG PRIX GŁOGOWA”. Organizatorem turnieju jest sekcja piłki siatkowej przy MKS PIAST Głogów oraz Szkoła Podstawowa nr 10. W turnieju zagrało 80 dziewczynek, które rywalizowały w trzech  kategoriach : dwójki, trójki i czwórki. Najwięcej zespołów zagrało w najmłodszej kategorii „dwójki” – 16 drużyn! W  turnieju wzięły udział reprezentacje następujących szkół i klubów : SP–3, ORANGE WILKÓW, ZAHIR WSCHOWA, VIRTUS VOLLEY SZLICHTYNGOWA, UKS PROMIEŃ ŻARY oraz gospodarz MKS PIAST GŁOGÓW, który zrzesza dziewczynki ze szkół podstawowych powiatu głogowskiego (SP 2, SP 3, SP 6, SP 7, SP 10, SP Nielubia). Poziom gry młodych zawodniczek wzrasta z turnieju na turniej, co bardzo uatrakcyjnia grę na parkiecie. Zaangażowanie dziewczynek, dopiero zaczynających przygodę z siatkówką, w walkę o każdy punkt, w pokazanie tego, co potrafią  jest bardzo duże. Na zakończenie turnieju, na każdą dziewczynkę, która zagrała w czterech edycjach, czekała miła niespodzianka – pamiątkowa koszulka!!! Drużyny, które najlepiej wypadły we wszystkich rozegranych, czterech turniejach, zagrają w FINALE II EDYCJI GRAND PRIX GŁOGOWA, który odbędzie się 4 czerwca.

Oto wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach:

„Czwórki”

1 miejsce – MKS PIAST I (W. Pyk, M. Dworzańska, M. Mateuszczak, A. Nowak)

2 miejsce – SP 3 I

3 miejsce – MKS PIAST II (A. Wremblel, A, Kornacka, K. Kusiołek, A. Skoczylas, P. Kotwica- Pach)

4 miejsce – SP 3 II

 

„Trójki”

1 miejsce – Virtus Volley Szlichtyngowa I

2 miejsce – MKS PIAST I (H. Darowska, W. Michałowicz, W. Aniszewska, J. Kuczkowiak)

3 miejsce – UKS PROMIEŃ ŻARY II

4 miejsce – UKS PROMIEŃ ŻARY III

5 miejsce – Virtus Volley Szlichtyngowa II

6 miejsce – UKS PROMIEŃ ŻARY I

7 miejsce – ZAHIR WSCHOWA

8 miejsce – MKS PIAST II  ( A. Sobuś, D. Totoszko, D. Grondalska, J. Urbańczyk)

 

„Dwójki”

1 miejsce – SP ORANGE WILKÓW II

2 miejsce – Virtus Volley Szlichtyngowa II

3 miejsce – UKS PROMIEŃ ŻARY III

4 miejsce – MKS PIAST I (O. Witczak, S. Jodczyk)

5 miejsce – UKS PROMIEŃ ŻARY I

6 miejsce – ZAHIR WSCHOWA

7 miejsce – SP ORANGE WILKÓW I

8 miejsce – UKS PROMIEŃ ŻARY II

9 miejsce – MKS PIAST II  (A. Dworzańska, M. Nabożna)

10 miejsce – Virtus Volley Szlichtyngowa I

11 miejsce – MKS PIAST III (G.Trzaniec, O. Nestorowska, H. Biadała)

12 miejsce – SP 3 III

13 miejsce – SP 3 II

14 miejsce – SP 3 I

15 miejsce – SP ORANGE WILKÓW III

16 miejsce – Virtus Volley Szlichtyngowa III

Organizatorzy składają ogromne podziękowania rodzicom zawodniczek PIASTA, którzy zawsze nas wspierają podczas organizacji imprez sportowych. Dziękujemy!!!

Sylwia Szczeblewska