Polish English German

IGRZYSKA DZIECI – PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT

Zgodnie z kalendarzem imprez sportowych Szkolnego Związku Sportowego 21 marca w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Głogowa Szkół Podstawowych w mini piłce ręcznej dziewcząt.

W zawodach wzięły udział reprezentacje z trzech szkół: SP3, SP12, SP10.

Zostały rozegrane trzy mecze systemem “każdy z każdym”

SP 12  -  SP 10         10 : 9

SP 10  -  SP 3            6 : 3

SP 12  -  SP 3            9 : 4

Dziewczęta biorące udział w zawodach bardzo ambitnie, w miarę swoich możliwości i umiejętności walczyły na boisku o każdą bramkę i w rezultacie o najlepszy wynik.

Końcowa klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

I   miejsce   SP 12

II  miejsce   SP 10

III miejsce  SP 3

Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie:

1. Błażeniuk Nadia
  2. Garsztka Zofia
  3. Gładysz Patrycja
  4. Jędruszczak Aleksandra
  5. Kobylarz Zofia
  6. Leciej Amelia
  7. Nadała Karolina
  8. Nowicka Zofia
  9. Poniedziałek Paulina
  10. Pusz Magdalena
  11. Sorokanycz Zuzanna
  12. Szychowska Ewa
  13. Zaglaniczna Natalia

Serdecznie gratulujemy sportowej postawy i osiągniętych wyników!!!!

IGRZYSKA DZIECI

12 marca 2019 r w Szkole Podstawowej nr3 odbyły się Mistrzostwa Głogowa w mini piłce siatkowej dziewcząt w kategorii “4”.

Dziewczęta naszej szkoły rywalizowały z zespołami z SP 3i SP 7.

Niestety oba spotkania zakończyły się dla naszej drużyny niekorzystnym wynikiem :

SP 10 – SP 7       1 : 2

SP 10 – SP 12     0 : 2

Klasyfikacja końcowa :

I   miejsce       SP 3

II  miejsce      SP 7

III miejsce     SP 10

Zespół SP 10 wystąpił w następującym składzie:

1. Zofia Kobylarz
  2. Karolina Nadała
  3. Paulina Poniedziałek
  4. Klaudia Wątroba
  5. Dominika Opałka
  6. Ewa Szychowska
  7. Nina Śliwińska
  8. Marcelina Zalewska
  9. Zuzanna Walkowiak

10. Martyna Dauer

zdjęcia w galerii (kliknij)

"Ty też możesz uratować życie"

1 marca w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się Powiatowy Konkurs I Pomocy Przedmedycznej I Edukacji dla Bezpieczeństwa “ Ty też możesz uratować życie”

Celem konkursu było:

- poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania I pomocy

- kształtowanie świadomości i postaw uczniów sprzyjających bezpieczeństwu własnemu i innych

- poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa

W konkursie udział wzięli uczniowie klas 7, 8,i oddziałów gimnazjalnych.Poszczególne szkoły reprezentowane były przez dwuosobowe drużyny, które w pierwszej części wykazywały się swoją wiedzą teoretyczną na teście , a następnie swoje umiejętności  wykorzystywały udzielając I pomocy pozorantom na stacjach praktycznych.

W konkursie udział wzięły reprezentacje 11 szkół :

SP 2, 3, 8, 9, 10, 11, 14, SP Jaczów, Jerzmanowa, Wilków I Serby.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIIIa,

Julia Brade i Adrianna Szychowska. które zajęły w ogólnej klasyfikacji V miejsce.

Serdecznie gratulujemy wysokiej pozycji, a przede wszystkim wiedzy i umiejętności stosowania jej w praktycznym działaniu.

SP 10 Wice Mistrzem

W marcu w Szkole Podstawowej nr 3 zostały rozegrany zawody Mistrzostwa Głogowa w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii „trójki”. W turnieju zagrały reprezentacje trzech głogowskich podstawówek: SP 2, SP 10 i SP 3. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zespół SP 10 po wygranym meczu z SP 2 i przegranym meczu z SP 3  zajął drugie miejsce i tym samym zakwalifikował się do rozgrywek powiatowych. Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii „trójki” rozegrano również w SP 3.  Mecz o tytuł Mistrza Powiatu pomiędzy reprezentacją SP 10 i SP 3 był niezwykle zacięty i wyrównany, o czym świadczą wyniki setów 22:25, 25:23, 12:15. Tym samym nasze dziewczęta zdobyły tytuł Wice Mistrza Powiatu Głogowskiego. Gratulacje dla całego zespołu!!!

Skład zespołu: Magdalena Kubiak 4a,  Oliwia Ciećko 5b, Martyna Stelmaszyk 5b, Aleksandra Pyziak 5b, Oliwia Gizicka 5c, Jagoda Darowska 5e, Hanna Magiera 5f, Nadia Błażeniuk 5d, Sandra Lipińska 5g

Opiekun: S.Szczeblewska

Mistrzostwa Głogowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym

14 lutego 2019r w Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się Mistrzostwa Głogowa w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

W kategorii dziewcząt w turnieju udział wzięło 7 szkół, które swoje mecze rozgrywały w losowo wybranych grupach.

SP 10, którą reprezentowała KAROLINA NADAŁA ( klasa VI b) i DOMINIKA OPAŁKA ( klasa VI a) spotkały się z zawodniczkami SP2 i SP12.

Pięknie rozpoczęły wygrywając oba mecze i zajmując I miejsce w grupie.

SP10 -  SP2      2:1

SP10 – SP12    2:1

Niestety w półfinale po bardzo wyrównanym meczu uległy rywalkom z SP7   2: 1.

W finale ponownie spotkały się z SP12 wygrywając 2 : 1 i ostatecznie zajmując  III miejsce.

Nieco inny przebieg miał turniej  chopców w którym nasza szkoła była reprezentowana przez MICHAŁA NADAŁĘ  (klasa IV h), FABIANA ŁAZARECKIEGO ( klasa VIa) i GRACJANA ZARECKIEGO (klasa VIe).

Zawody odbywały się w trzech grupach po 3 szkoły. W grupie nasi chłopcy zajęli II miejsce, (1 zwycięstwo i 1 porażka)

SP10  -  SP13     0  :  2

SP10  -  SP12     2  :  0

W następnym etapie zawodów reprezentanci naszej szkoły jeden mecz wygrali , drugi niestety przegrali.

SP10  -  SP14      2  :  0

SP10  -  SP7       0  :  2

Ostatecznie zajmując  V miejsce.

Wysoki poziom zawodów wymagał dużych umiejętności i woli walki której na pewno nie zabrakło uczniom naszej szkoły.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!