Polish English German

SP 10 Wice Mistrzem

W marcu w Szkole Podstawowej nr 3 zostały rozegrany zawody Mistrzostwa Głogowa w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii „trójki”. W turnieju zagrały reprezentacje trzech głogowskich podstawówek: SP 2, SP 10 i SP 3. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zespół SP 10 po wygranym meczu z SP 2 i przegranym meczu z SP 3  zajął drugie miejsce i tym samym zakwalifikował się do rozgrywek powiatowych. Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii „trójki” rozegrano również w SP 3.  Mecz o tytuł Mistrza Powiatu pomiędzy reprezentacją SP 10 i SP 3 był niezwykle zacięty i wyrównany, o czym świadczą wyniki setów 22:25, 25:23, 12:15. Tym samym nasze dziewczęta zdobyły tytuł Wice Mistrza Powiatu Głogowskiego. Gratulacje dla całego zespołu!!!

Skład zespołu: Magdalena Kubiak 4a,  Oliwia Ciećko 5b, Martyna Stelmaszyk 5b, Aleksandra Pyziak 5b, Oliwia Gizicka 5c, Jagoda Darowska 5e, Hanna Magiera 5f, Nadia Błażeniuk 5d, Sandra Lipińska 5g

Opiekun: S.Szczeblewska

zdjęcia w galerii (kliknij)

"Ty też możesz uratować życie"

1 marca w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się Powiatowy Konkurs I Pomocy Przedmedycznej I Edukacji dla Bezpieczeństwa “ Ty też możesz uratować życie”

Celem konkursu było:

- poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania I pomocy

- kształtowanie świadomości i postaw uczniów sprzyjających bezpieczeństwu własnemu i innych

- poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa

W konkursie udział wzięli uczniowie klas 7, 8,i oddziałów gimnazjalnych.Poszczególne szkoły reprezentowane były przez dwuosobowe drużyny, które w pierwszej części wykazywały się swoją wiedzą teoretyczną na teście , a następnie swoje umiejętności  wykorzystywały udzielając I pomocy pozorantom na stacjach praktycznych.

W konkursie udział wzięły reprezentacje 11 szkół :

SP 2, 3, 8, 9, 10, 11, 14, SP Jaczów, Jerzmanowa, Wilków I Serby.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIIIa,

Julia Brade i Adrianna Szychowska. które zajęły w ogólnej klasyfikacji V miejsce.

Serdecznie gratulujemy wysokiej pozycji, a przede wszystkim wiedzy i umiejętności stosowania jej w praktycznym działaniu.

Anna Gostyńska

MISTRZOSTWA GŁOGOWA I POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT

Zgodnie z kalendarzem imprez Szkolnego Związku Sportowego w miesiącu styczniu odbyły się międzyszkolne zawody  w mini piłkę koszykową  w ktorej uczestniczyły dziewczęta klas VI i młodsze.

Nasza szkoła wzięła udział  w dwóch etapach rozgrywek. Na szczeblu miejskim w związku z udziałem tylko dwóch szkół odbył się jeden mecz z SP12.

Niestety mecz zakończył się porażką

SP 12-SP 10    23:12

24 stycznia w SP 12 odbyły się Mistrzostwa Powiatu w których wzięły udział następujące szkoły: SP12, SP10, SP BIAŁOŁĘKA, SP PRZEDMOŚCIE

Rozegrano cztery spotkania, dziewczęta naszej szkoły badzo dobrze zaprezentowały się w poszczególnych meczach, grały bardzo ambitnie, wkorzystując wszystkie swoje możliwości i umiejętności.

Wygrany mecz z SP BIałołęką wynikiem  20:12 oraz nieudany rewanż  z SP12, 28:18

ostatecznie ulokował nas na II pozycji zawodow.

Ostateczna klasyfikacja:

I miejsce   SP12

II miejsce  SP10

IIImiejsce  SP PRZEDMOŚCIE

IV miejsce  SP BIAŁOŁĘKA

Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice:

1. Zofia Kobylarz
  2. Amelia Leciej
  3. Maja Leszczyńska
  4. Dominika Opałka
  5. Paulina Poniedziałek
  6. Oliwia Pustelnik
  7. Klaudia Wątroba
  8. Zuzanna Walkowiak
  9. Ewa Szychowska
  10. Zuzanna Sorokanycz
  11. Nadia Błażeniuk
  12. Aleksandra Jędruszczak

Serdeczne gratulacje dla Wicemistrzyń Powiatu!!!

opiekun Anna Gostyńska

zdjęcia w galerii (kliknij tutaj)

Mistrzostwa Głogowa Szkół Podstawowych w tenisie stołowym

14 lutego 2019r w Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się Mistrzostwa Głogowa w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

W kategorii dziewcząt w turnieju udział wzięło 7 szkół, które swoje mecze rozgrywały w losowo wybranych grupach.

SP 10, którą reprezentowała KAROLINA NADAŁA ( klasa VI b) i DOMINIKA OPAŁKA ( klasa VI a) spotkały się z zawodniczkami SP2 i SP12.

Pięknie rozpoczęły wygrywając oba mecze i zajmując I miejsce w grupie.

SP10 -  SP2      2:1

SP10 – SP12    2:1

Niestety w półfinale po bardzo wyrównanym meczu uległy rywalkom z SP7   2: 1.

W finale ponownie spotkały się z SP12 wygrywając 2 : 1 i ostatecznie zajmując  III miejsce.

Nieco inny przebieg miał turniej  chopców w którym nasza szkoła była reprezentowana przez MICHAŁA NADAŁĘ  (klasa IV h), FABIANA ŁAZARECKIEGO ( klasa VIa) i GRACJANA ZARECKIEGO (klasa VIe).

Zawody odbywały się w trzech grupach po 3 szkoły. W grupie nasi chłopcy zajęli II miejsce, (1 zwycięstwo i 1 porażka)

SP10  -  SP13     0  :  2

SP10  -  SP12     2  :  0

W następnym etapie zawodów reprezentanci naszej szkoły jeden mecz wygrali , drugi niestety przegrali.

SP10  -  SP14      2  :  0

SP10  -  SP7       0  :  2

Ostatecznie zajmując  V miejsce.

Wysoki poziom zawodów wymagał dużych umiejętności i woli walki której na pewno nie zabrakło uczniom naszej szkoły.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Anna Gostyńska

zdjęcia w galerii (kliknij)

RUGBY TAG w SP 10

W czwartek 17 stycznia, mieliśmy okazję gościć w naszej szkole trenerów Rugby Miedziowi Lubin – pana Tomasza Nimczyka oraz Krystiana Isztwana, którzy poprowadzili dla nas szkolenie z RUGBY TAG – odmiany Rugby dla dzieci. W zajęciach uczestniczyli przedstawiciele klas 5-ych. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zapoznali się z zasadami i przepisami tej gry, a także ze sprzętem, który otrzymaliśmy – piłki i „tagi” (specjalne pasy do gry”. Było duża śmiechu i zabawy.
Bardzo dziękujemy prowadzącym – panom Tomkowi i Krystianowi za szkolenie i sprzęt, który wzbogaci i uatrakcyjni nasze lekcje wychowania fizycznego.