im. Mikołaja Kopernika

Tłumacz

Polish English French German Italian Russian Spanish Swedish

"Mistrz pięknego czytania dla klas V"

Dnia 12 grudnia czworo piątoklasistów z 5a i 5d  wzięło udział w konkursie "Mistrz pięknego czytania dla klas V", organizowany przez Dział Dziecięco Młodzieżowy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Celem konkursu było kształtowanie kultury czytelniczej uczniów, nawyków czytania dla przyjemności i zdobywania wiedzy, doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz rozbudzanie motywacji do poznawania nowych książek. Każdy uczestnik przygotował dowolnie wybrany fragment z kanonu lektur klas V, a następnie losowo wybrany spośród tekstów przygotowanych przez organizatora.  Klaudia Wątroba zdobyła 3 miejsce a poza nią, szkołę reprezentowali: Alicja Walczuk, Szymon Białas i Michał Pytel.

opiekun i oprac. Joanna Budkowska

Mistrzostwa Głogowa mini koszykówce dziewcząt

01.12.2017r w naszej szkole  odbył się międzyszkolny turniej w piłkę koszykową. W zawodach , które odbywają się pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego wzięły udział trzy szkoły: SP 12, SP 14 i SP 10. Mecze rozgrywane systemem każdy z każdym” były bardzo wyrównane a dziewczęta bardzo ambitnie i do końca walczyły o wynik  w poszczególnych meczach.

III miejsce SP 12

SP 10 po zdobyciu I miejsca została organizatorem Mistrzostw Powiatu, które odbyły się 8-go grudnia. W zawodach udział wzięły dziewczęta z SP10, SP14, SP Kotla.

III miejsce SP Kotla

Serdecznie gratulujemy naszym dziewczętom, które zajmując I miejsce zostały tegorocznym Mistrzem Miasta i Powiatu Szkół Podstawowych.

Kolejna edycja Aqualigi

Kolejna edycja Aqualigi przyniosła wiele sukcesów. W pierwszym dniu grudnia w zmaganiach wzięło udział około 120 uczniów z głogowskich szkół podstawowych klas od I do IV.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 10 to aż 20 uczniów. Ogromne brawa dla najmłodszych uczestników: Ogończyk Zuzia za zajęcie 1 miejsca, Wojtysiak Alicja za zajęcie 2 miejsca, Natasza Wrońska za zajęcie 1 miejsca; wśród chłopców: Szymon Korolewicz - 1 miejsce, Mikołaj Wojciechowski oraz Wiktor Brożyna - 2 miejsce.
W klasach drugich na srebrnym podium stanęła Paśko Martyna, a na Michalina Sosińska zajęła 5 miejsce, Roksana Hilszczańska w swojej serii dopłynęła na drugim miejscu, poprawiając swój rekord życiowy.

Wśród klas trzecich uczniowie spisali się równie dobrze. Adrianna Krawczyk zajęła 2 miejsce, Wiktoria Janik 3 miejsce, Linka Nikola oraz Borys Kiełbus 5 miejsce, Aleksander Mania w swojej serii dopłynął na pierwszym miejscu, natomiast w klasyfikacji uplasował się tuż za miejscami nagradzanymi.

Klasa czwarta w komplecie uzyskała pozycje nagradzane. 1 miejsce - Wiktoria Konieczna, 3 miejsce- Michalina Szylko, 4 miejsce Karolina Głogowska, 1 miejsce - Marcel Piotrowski, 2 miejsce - Bartosz Raś, 3 miejsce - Krystian Martyniak.

Więcej informacji na stronie Aqualigi na Facebook'u.

Wszystkim gratulujemy ogromnych sukcesów.

opiekunowie: Małgorzata Groffik, Ewelina Kopczyńska

ZEBRANIE 4.12.2017

zebranie z rodzicami oraz konsultacje z nauczycielami 4.12.2017

klasy 1-3 godz. 1630

klasy 4-7 godz. 1730

9 edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Twórców Głogowskich

29.11.2017 w Bibliotece Pedagogicznej w Głogowie odbyła się 9 edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Twórców Głogowskich.Wzięło w nim udział 34 uczniów szkół głogowskich na poziomie klas siódmych i gimnazjalnych. Uczniowie recytowali wiersze głogowskich poetów, m.in : Katarzyny Swędrowskiej, Krzysztofa Jelenia, Telemacha Pilitsidisa, Tadeusza Kolańczyka, Rafała Brassego, Elżbiety Romańskiej i wielu innych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 7a: Julia Ptaszyńska, Jagoda Margas oraz Kaja Bertoluci. Chociaż nie zajęły miejsca na podium    ,zaprezentowały się bardzo godnie. Po występach uczestników wzruszeni poeci obdarowali zwycięzców swoimi tomikami wierszy,były pamiątkowe zdjęcia i kilka słów na temat poezji.  Konkurs jest na stałe wpisany w lokalną tradycję literacką i cieszy się dużą popularnością wśród uczniów. Dzięki takim spotkaniom, mają oni możliwość poznania naszych głogowskich poetów.