Piłka ręczna dziewcząt

Dnia 6 marca w Szkole Podstawowej nr 12 zostały rozegrane zawody sportowe w piłce ręcznej dziewcząt. Na 11 szkół podstawowych w naszym mieście swój udział zgłosiły tylko dwie szkoły. Najpierw rozegrany został mecz pomiędzy reprezentacją SP 12 i SP 10 o Mistrzostwo Głogowa Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasze dziewczyny walczyły bardzo dzielnie i po pierwszej połowie był wynik 5-5, ale druga połowa zdecydowanie już należała do zespołu z „Dwunastki” i mecz zakończyłsię wynikiem 6 -11. Bardzo dzielnie naszej bramki broniła Oliwia Gizicka z  klasy 6 c. W tych zawodach reprezentacja SP 10 zdobyła drugie miejsce i tym samym  tytuł „Wice Mistrza Miasta Głogowa w Piłce Ręcznej Dziewcząt”.

Po tym meczu, rozegrano Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt, w których zagrały reprezentacje: SP Jerzmanowa, SP 10 i SP 12. Jako w-ce mistrz Głogowa nasze dziewczyny zagrały mecz z SP Jerzmanowa. To był bardzo dobry mecz, na wyrównanym poziomie. Dziewczyny dzielnie walczyły o zwycięstwo, ale niestety wygrał zespół z Jerzmanowej 7 -3. Tym samym reprezentacja SP 10 zdobyła trzecie miejsce w Mistrzostwach Powiatu Głogowskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Najwięcej bramek w zawodach dla naszego zespołu zdobyła Oliwia Ciećko z klasy 6 b.

Szkołę Podstawową nr 10 w zawodach piłki ręcznej reprezentowały następujące uczennice : Zuzanna Sorokanycz 6a, Michalina Szylko 6a, Oliwia Blejwas 6a, Angela Pełuch 6a, Oliwia Ciećko 6 b (kapitan), Maja Rogowska 6b, Martyna Stelmaszyk 6b, Amelia Michalak 6b, Natalia Szuba 6b, Oliwia Gizicka 6c, Nadia Błażeniuk 6d, Aleksandra Jędruszczak 6 d, Iza Nowak 5d, Zuzanna Kochańczyk 5g, Joanna Musiał 5g.

Gratulacje dla dziewczyn i podziękowania za pracę na zajęciach pozalekcyjnych sportowych !!!

Opiekun : S.Szczeblewska