DZIEŃ MATKI

Dzień Matki w 2014 roku jest obchodzony w Polsce dokładnie po raz 100. W naszej szkole połączono ten dzień z Dniem Ojca, który przypada 23 czerwca.

Z tej okazji odbył się koncert w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Uczniowie przygotowali wiersze i piosenki w różnych językach (po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku, rosyjsku i oczywiście po polsku). Szkolne formacje taneczne - „Tęczowa Trzydziestka”, „Shock Dance”, „Two Faces”, „Choco Choco”, grupa taneczna z klasy 1b oraz starsi koledzy z klasy 6c zaprezentowali wspaniałe układy taneczne.    Gromada zuchowa „Misiaki Rozrabiaki” zaprezentowała się w piosence „Domowy Rap”.  Nie zabrakło popisów wokalnych ze strony Kółka Muzycznego klas 4-6, które umiliło nam czas utworami „Jestem mamą” i „Moja mama jest artystką”, natomiast młode artystki z Kółka Muzycznego klas młodszych zaśpiewały utwory ludowe. Zwieńczeniem muzycznych talentów był utwór z koncertu h-moll Tadeusza Wrońskiego wykonany przez Wiktorię Hopcia z klasy 3b oraz skrzypcowa wiązanka utworów ludowych zaprezentowana przez Aleksandrę Fudali z klasy 3a.

Nie zabrakło gorących podziękowań dla rodziców, którzy wykazali się pracą na rzecz szkoły. Podziękowania wręczał Pan Dyrektor Marek Groffik i wychowawcy klas.

Nad artystyczną częścią koncertu dla rodziców czuwały panie:

Małgorzata Groffik, Joanna Pytel, Magdalena Chilińska-Ratajczak, Marta Piwowar, Marzena Szczygieł, Maria Warych-Grondalska, Sylwia Szczeblewska, Józefa Cuper, Iwona Gbiorczyk, Patrycja Stachowiak, Katarzyna Olszewska, Kinga Karnicka, Agnieszka Tomczyk-Sadurska, Małgorzata Kwiecień, Longina Wrotniak.