KONKURS LOGOPEDYCZNY PT. "SZKOLNE WYBRYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI"

W dniu 03.06.2014 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli odbyła się III edycja międzyszkolnego konkursu logopedycznego pt. „SZKOLNE WYBRYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”, w którym brali udział uczniowie klas drugich naszej Szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Kotli. Oprócz czytania przez uczestników trudnych artykulacyjnie wierszy, gdzie pod uwagę brano: wyrazistość wypowiedzi, poprawność artykulacyjną, tempo czytania, prawidłową intonację, odpowiednie natężenie głosu, znajdowały się zadania rozwijające myślenie, pamięć i spostrzegawczość. Wykorzystane zostały ponadto gry i zabawy językowe oraz zestawy ćwiczeń sprawdzających słuch fonematyczny.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Wiktor Stodoła- klasa IIa ze Szkoły Podstawowej w Kotli

II miejsce – Julia Górecka- klasa IIb ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie

III miejsce – Dominika Sadowska- klasa IIb ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie

Wyróżnienie – Natalia Mazur- klasa IIa ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia z konkursu znajdują się w galerii.

opracowała: Urszula Bartosiewicz