MATEMATYCZNY BIEG PO WIEDZĘ – ELIMINACJE SZKOLNE

Dnia 29.05.2014 w naszej szkole odbył się konkurs „Matematyczny bieg po wiedzę" . Drużyny z czterech klas czwartych 4a, 4b, 4c, 4d stanęły do zmagań fizyczno -umysłowych. Każda drużyna składała  się  z czterech osób. Uczniowie wykonywali zadania sportowe w wyścigach rzędów np. kozłowanie piłki, skok przez skakankę, bieg z paletką i odbijanie piłki pingpongowej. Zasadniczą częścią biegu było jednak prawidłowe rozwiązanie zadań , znajdujących się na końcu każdego toru wyścigu. Każdy zawodnik miał do rozwiązania jedno zadanie  w danym biegu. Rozegrano pięć wyścigów. Osobno punktowana była szybkość wykonania sportowej konkurencji – 0-3punktów oraz prawidłowość rozwiązania zadań matematycznych 0-5punktów. Rywalizacja między drużynami była zażarta. W tym roku najlepsi okazali się zawodnicy z klasy 4a i to oni będą reprezentować naszą szkołę 10.06.2014 w SP 7 Głogów na międzyszkolnym „Biegu po wiedzę ”.

I miejsce 4a:

Julia Sorokanycz, Jakub Mielczarek, Mateusz Domagała, Gracjan Chmielnicki   

II miejsce 4d:

Hanna Kobylarz, Kacper Buczek, Aaron Darowski, Adam Wasilczuk    

III miejsce 4c:

Wiktoria Gomułka, Piotr .Kozakowski, Bartek Rutkowski, Agata Wójcik

IV miejsce  4b:

Bartek Szczeblewski, Kacper Fręśko, Oskar Kolasa, Szymon Koczorowski 

                 

Zdjęcia drużyn w Galerii.

Nauczycielki  matematyki Wl. Kornacka , I. Tkacz