VOLLEYMANIA DOLNY ŚLĄSK 2013/2014

Fundacja Młoda Gwardia we współpracy z Samorządami Terytorialnymi województwa dolnośląskiego oraz we współpracy Z Urzędem Miasta Wrocławia, kieruje projektem Volleymania Dolny Śląsk, który umożliwia rozpoczęcie przygody z siatkówką uczennicom szkół podstawowych, od zabawy aż po wyczynowe uprawianie siatkówki. To projekt tworzenia szkółek siatkarskich na terenie województwa (obecnie funkcjonuje ich 15). Dziewczynki szkół podstawowych biorą udział w zajęciach z piłki siatkowej dwa razy w tygodniu, a raz w miesiącu spotykają się na regionalnych turniejach Volleymania Dolny Śląsk.Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie wzięły udział już w dwóch turniejach Volleymania Dolny Śląsk:

28.09.2013  w Strzegomiu. Turniej piłki siatkowej zorganizowano dla dziewczynek z klas IV-VI szkół podstawowych, które zagrały w kategoriach „dwójek”, „trójek”, „czwórek”. Do turnieju zgłosiło się 15 ośrodków szkoleniowych z naszego województwa, 175 dziewczynek rywalizowało na boiskach przez około 5 godzin. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły z klas piątych w kategorii „trójek”. Dziewczęta zagrały bardzo dobrze. Zespół pierwszy zajął drugie miejsce w grupie A, a zespół drugi czwarte miejsce w grupie w grupie B. Zawodniczki otrzymały pamiątkowe koszulki.

Skład reprezentacji szkoły: Maja Siedlecka 5a, Zuzanna Tyczyńska 5a, Alicja Mijal 5c, Beata Mijal 5c, Marysia Sękowska 5c, Maja Witczak 5d, Paulina Maciejewska 5e.

26.10.2013 r. w Głogowie. Do turnieju zgłosiło się 10 ośrodków szkoleniowych z województwa dolnośląskiego, 150 dziewczynek  ze szkół podstawowych z klas IV-VI zagrało w turnieju piłki siatkowej na boiskach Gimnazjum nr 2. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły w kategorii „trójek”. Pierwszy zespół zajął piąte miejsce w grupie trzeciej, a zespół drugi czwarte miejsce w grupie pierwszej. Dla dziewczynek było to ogromne wydarzenie sportowe, ponieważ grały w Głogowie i były głośno dopingowane przez rodziców i dziadków.

Skład reprezentacji: Natalia Baran 5a, Alicja Mijal 5c, Beata Mijal 5c, Maria Sękowska 5c, Maria Trzaniec 5c, Amelia Rudzka 5c, Maja Witczak 5d, Paulina Maciejewska 5e, Samanta Wróbel 5e.

OGROMNE PODZIĘKOWANIA SKŁADAM WSZYSTKIM RODZICOM I DZIADKOM, KTÓRZY BYLI RAZEM Z NAMI NA TURNIEJU I AKTYWNIE NAS WSPIERALI.

 

Opiekun zespołów: Sylwia Szczeblewska