Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie

im. Mikołaja Kopernika

Tłumacz

Polish English French German Italian Russian Spanish Swedish

WYCIECZKA DO WRZOSOWEJ KRAINY

W dniu 15 września 2017 r. uczniowie klasy 5 c i 5 e wzięli udział w wycieczce do gospodarstwa  agroturystycznego w Borówkach na obszarze Wrzosowej Krainy.

Podczas wędrówki po okolicy uczniowie poznali przyrodę okolic Borówek, mieli okazję poprosić o spełnienie marzeń  tamtejszą wróżkę. To pomnik przyrody – stary dąb o takiej nazwie. Sprawdzili  wytrzymałość swoich bosych stup na ścieżce zmysłów - tor wysypany korą drzew, szyszkami, kasztanami i trocinami.

Poznali kilka gatunków ziół oraz uczyli się rozpoznawać je po zapachu. Podczas warsztatów wykonali olejki do kąpieli na bazie suszonych ziół oraz zdobyli wiele ciekawych informacji na temat ich zastosowania. Biorąc udział w kolejnych warsztatach, „Litewskie niebo w gębie”, samodzielnie nadziewali i lepili litewskie pierogi, a po upieczeniu w piecu i  okraszeniu śmietaną i sosem czosnkowym mogli ich skosztować.

Na koniec wycieczki czekały na nich pieczone kiełbaski oraz relaks w ogrodzie pełnym ciekawych zakamarków, a dla niestrudzonych  gry i zabawy sportowe.

Zapraszamy do galerii, gdzie zamieszczono zdjęcia z wycieczki.

Jolanta Bartczak