Patriotycznie i integracyjnie w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych

09 listopada w ZPSW na ulicy Perseusza odbył się uroczysty apel. Apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasze godło, hymn, flaga to symbole, na których szczególnie w tym dniu skupiona była uwaga uczniów. Szacunek do historii pielęgnowany pamięcią o niej. Wyjątkowości tego spotkania to integracja uczniów ZPSW z uczniami klasy 3g Szkoły Podstawowej nr10, którzy  uświetnili apel patriotycznymi piosenkami. Słowa jednej z nich nie pozwolą nam zapomnieć o największym szczęściu, które mamy, czyli WOLNOŚCI. 

Niepodległość - trudne słowo. 
Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu? 
Kto mi wytłumaczy? 
Tak to słowo - bardzo ważne. 
Jeśli słuchać umiesz
To na pewno już niedługo łatwo je zrozumiesz.
 Uwięziony ptak nie śpiewa.
A czy wiesz, dlaczego?
Bo nie spotkasz nigdy w klatce,
Ptaka szczęśliwego.