SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO – ACROSS CULTURES: CHRISTMAS IN THE UNITED STATES AND GREAT BRITAIN

12 grudnia 2017 roku, w Szkole Podstawowej nr 14 w Głogowie, odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego z serii Across Cultures Contest.  Tematyka konkursu dotyczyła Świąt Bożego Narodzenia w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Konkurs składał się z trzech części: indywidualnej testowej, drużynowej (quiz) oraz plastycznej. Dużą atrakcją była wizyta gości z Ameryki, którzy na rozgrzewkę opowiedzieli uczniom o swoich świętach. Naszą szkołę reprezentowała  3 – osobowa drużyna z klasy 5b w składzie: Franciszek Szejmo, Bartosz Szczygieł  oraz Igor Rak. Chłopcy zdobyli II miejsce wykazując się nie tylko ogromną wiedzą dotyczącą kultury i zwyczajów Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych, ale także dużymi zdolnościami artystycznymi.

I miejsce: SP 14

II miejsce: SP 10

III miejsce: SP Aslan

opracowanie Joanna Łukowska