SAY YOUR FAVOURITE ENGLISH SONG

20 grudnia 2017r. odbył się  powiatowy konkurs recytatorski w języku angielskim pn. SAY YOUR FAVOURITE ENGLISH SONG, organizowany przez Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Głogowie. Konkurs polegał na recytacji ulubionych, anglojęzycznych tekstów piosenek. W tym roku udział w konkursie wzięło aż 27 uczestników. Repertuar był bardzo zróżnicowany. Pojawiły się teksty rockowe, popowe, musicalowe, metalowe i rap. Nie zabrakło także odwołania do piosenek świątecznych. Komisja konkursowa oceniała, m.in., poprawność wymowy, dykcję, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. W kategorii klas 7. szkół podstawowoych oraz gimnazjów na podium znaleźli się reprezentaci Gimnazjum Dwujęzycznego, SP 14 oraz Gimnazjum w Grębocicach. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Kaya Bertolucci oraz Michał Mazur z klasy 7a, którzy recytowali teksty piosenek z repertuaru Alessi Cary oraz zespołu Coldplay.

Joanna Łukowska