Powiatowy Konkurs Literacko- Plastyczny "Najmarniejszy kot jest arcydziełem"

W środę 7 marca o godzinie 10:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie  odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Literacko- Plastycznego " Najmarniejszy kot jest arcydziełem".

Celem konkursu było szerzenie szeroko pojętego czytelnictwa, rozwijanie zdolności plastycznych oraz kreatywność w działaniach artystycznych. Dodatkowym atutem tej akcji było zwrócenie uwagi na problemy bezdomności zwierząt oraz zbiórka karmy dla kotów . Konkurs był skierowany dla uczniów szkół podstawowych z Głogowa i powiatu głogowskiego. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli udział w tej akcji i wykonali przepiękne portrety kotów. Spośród ponad 200 prac jury  wybrało i nagrodziło także prace naszych uczennic. Natalia Głośny z klasy 3g  w kategorii klas 1-3 zajęła II miejsce, Michalina Opiłowska z klasy 4c w kategorii klas 4-7 zajęła także II miejsce , a Nicol Szmyt z klasy 6a otrzymała wyróżnienie. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.