"Historia Polski a patriotyzm"

W ramach konkursu Szkoła młodych patriotów odbył się w naszej szkole 13.04.2018 r. konkurs historyczny „Historia Polski a patriotyzm”.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas V do VII. Do konkursu przystąpiło 10 drużyn, łącznie 30 uczniów. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu przez drużyny trzyosobowe. Pytania dotyczyły najważniejszych wydarzeń z historii Polski, od początków państwa polskiego po czasy współczesne. Uczniowie musieli wykazać się również wiedzą dotyczącą symboli narodowych, świąt państwowych oraz postaci, które odegrały w historii naszego państwa kluczową rolę. 

I miejsce - klasa 5b:

Leciej Amelka

Szczygieł Bartek

Szejmo Franciszek

II miejsce – klasa 7a:

Brade Julia

Szychowska Adrianna

Mazur Michał

III miejsce – 6d

Skomska Julia

Cieśla Amelka

Rokaszewicz Michał

opiekun Anna Woźniak