APEL Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI - ŚWIAT BEZ PLASTIKOWEJ CHMURY

Każdego roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, który przypada 22 kwietnia. W tym dniu zwracamy szczególną uwagę na problemy nękające naszą planetę. Hasło Dnia Ziemi w 2018 roku brzmi: "End Plastic Pollution". Dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami. Celem każdego Dnia Ziemi jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Tego dnia promuje się działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych. Uczniowie z klas 3e,3f,3g słowami wierszy i piosenek przekazali, jak ważna jest ochrona naszej planety.  Wcielając się w postać Matki Ziemi, Słońca i zwierząt zachęcali do podejmowania działań ekologicznych. Dziękujemy rodzicom za wsparcie w przygotowaniu dzieci.

opracowanie Alina Świdurska

zdjęcia w galerii (kliknij tutaj)