UDZIAŁU SZKOŁY W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM "ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA"

Biało-czerwona flaga, godło z Białym Orłem w koronie i "Mazurek Dąbrowskiego" to symbole polskiej państwowości. To znaki najważniejsze, wyrażające naszą tożsamość, wokół których gromadzi się wspólnota obywateli Rzeczypospolitej. Kiedy podczas świąt państwowych czy innych doniosłych wydarzeń w życiu polskiego społeczeństwa chcemy w szczególny sposób poczuć łączącą nas więź, odwołujemy się właśnie do tych symboli. Są one dla wszystkich Polaków wyjątkowo cenne. Otaczanie symboli Rzeczpospolitej Polskiej czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego z nas. 

Honorowy patronat nad konkursem objął marszałek Senatu RP. 

Uczennice z naszej szkoły przygotowały piękne prace plastyczne przedstawiające godła Polski. Prace zostały wysłane do pani senator z okręgu  Legnickiego do pierwszego etapu konkursu.

1.Męczyńska Zuzanna – kl.V 

2. Alicja Walczuk – kl.V 

3. Natalia Zynek - kl. IV 

Powodzenia!

Osoba odpowiedzialna Anna Rytter