Zdjęcia terenowe w Myśliborzu

11 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 5 c i 5 e wzięli udział w wycieczce  do Centrum Edukacji Ekologicznej w Myśliborzu na terenie Parku Krajobrazowego „Chełmy”. Podczas zajęć terenowych, uczniowie Łowili w pobliskim potoku bezkręgowce, oznaczali je i oglądali pod mikroskopem. Po zajęciach żyjątka zostały wypuszczone z powrotem do wody. Podczas pobytu w muzeum przyrodniczym poznali siedliska zwierząt żyjących w lesie oraz ciekawostki na ich temat. Odwiedzili również Ośrodek rehabilitacji zwierząt, gdzie zobaczyli  chore bociany, sowy i jastrzębie. Po zajęciach w Centrum Edukacji udali się na  wycieczkę do rezerwatu przyrody – Wąwóz Myśliborski. Podczas trasy oznaczali pospolite gatunki drzew według karty pracy, a na koniec zobaczyli stanowisko bardzo rzadkiej paproci  – języcznika zwyczajnego, dla ochrony której w wąwozie utworzono rezerwat. Był też czas na zabawy rekreacyjne. Podobało się uczniom i nauczycielom.

Jolanta Bartczak