II NOWOROCZNY TURNIEJ MINISIATKÓWKI DZIEWCZĄT

W niedzielę, 11 stycznia, w Gimnazjum nr 2 spotkały się 42 zespoły, aby zagrać w II Noworocznym Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt. Imprezę zorganizował klub MKS PIAST GŁOGÓW przy współpracy z SP 3 i Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Zawody rozegrano w trzech kategoriach : 15 zespołów rywalizowało w dwójkach klas czwartych, 17 ekip w trójkach klas piątych i 10 drużyn w czwórkach klas szóstych. Do Głogowa przyjechały młode siatkarki ze Szlichtyngowej, Śmigla, Wschowy, Poznania, Kosieczyna, Leśnej, Gubina, Brzegu Dolnego.

W turnieju zagrała również reprezentacja dziewcząt  Szkoły Podstawowej nr 10. Dziewczynki zagrały w kategorii „trójek” klas piątych. W tej kategorii zagrało najwięcej zespołów, aż 17,  podzielonych na trzy grupy i tylko zwycięzcy grup awansowali do ścisłego  finału. Nasze dziewczynki zaprezentowały się bardzo dobrze. Zespół SP 10 Głogów I zajął drugie miejsce w grupie przegrywając tylko jeden mecz z UKS Leśną, a zespół SP 10 Głogów II zajął piąte miejsce w grupie. Udział w turnieju miał przygotować dziewczęta do zbliżających się Mistrzostw Miasta Głogowa w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt Klas Piątych, które odbędą na początku lutego .

Oto skład reprezentacji szkoły :

SP 10 Głogów I: Amelia Rudzka 5c (kapitan), Maria Sękowska 5c, Beata Mijal 5c, Paulina Maciejewska 5e.

SP 10 Głogów II : Natalia Baran 5a (kapitan), Maja Siedlecka 5a, Zuzanna Tyczyńska 5a, Maja Witczak 5d.

 

Serdeczne gratulacje dla dziewcząt oraz powodzenia w Mistrzostwach Głogowa !!!

Gorące podziękowania dla rodziców i dziadków, za przepyszne ciasta i ciasteczka oraz gorący doping podczas turnieju!!!

Opiekun: S. Szczeblewska