"LEKCJA Z MISTRZEM”

Dnia 2 października grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 wzięła udział w „Alternatywnej lekcji Wfu” w ramach projektu „Kinder+Sport”. Alternatywną lekcję wychowania fizycznego poprowadziła Pani Monika Pyrek – lekooatletka, czterokrotna reprezentantka Polski na Olimpiadzie w konkurencji skok o tyczce (2000, 2004,2008,2012), czterokrotna zdobywczyni medalu Mistrzostw Świata, medalistka Mistrzostw Europy. To było bardzo wartościowe spotkanie dla naszych uczniów – poznanie tak znakomitego sportowca, wysłuchanie informacji na temat znaczenia ruchu i zdrowego odżywiania w życiu młodego człowieka. Udział w lekcji z Mistrzem dał naszym uczniom możliwość poznania nowych form technologicznych i informatycznych, które mogą uatrakcyjnić lekcje wychowania fizycznego. Uczniowie wykonali osiem prób, które pozwoliły scharakteryzować ich zdolności motoryczne i koordynacyjne. Najważniejsze jednak, że udział w alternatywnej lekcji wf sprawił im ogromną przyjemność, a spotkanie z panią Moniką Pyrek na długo zapadnie w ich pamięci.

Opiekunowie: K. Karnicka, S. Szczeblewska

zdjęcia w galerii (kliknij)