SPRAWOZDANIE Z I GŁOGOWSKIEGO BIEGU ORLĄT LWOWSKICH

Dnia 4 października 2018 r., na terenie SP11 w Głogowie odbyła się pierwsza edycja Głogowskiego Biegu Orląt Lwowskich. Organizatorem tego przedsięwzięcia było stowarzyszenie „Głogowska Edukacja Kresowa”  wraz ze współpracą  Szkoły Podstawowej nr 13, którego patronem są Orlęta Lwowskie.

Celem głównym spotkania było upamiętnienie 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym celu przedstawiciele szkół: SP10, SP11 i SP12 uczestniczyli
w prelekcji, dotyczącej Powstania Lwowskiego, wzbogaconej o pokaz słowno-obrazowy.
Po pokazie wszyscy udali się na bieżnię SP11, gdzie uczestniczyli w biegu nazwanym 1421. Liczna ta symbolizuje ilość dzieci poległych w Powstaniu Lwowskim.

Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów licząca 40 osób. Po zakończeniu biegu, wszyscy uczestnicy wzięli udział w grupowym zdjęciu. Uczniowie ze wszystkich szkół ustawiali się na boisku, wyznaczając kształt liczby 1421, na cześć poległych nieletnich powstańców.

Koordynator imprezy: Kinga Karnicka

zdjęcia w galerii (kliknij)