Dzień Postaci z Bajek 5 listopada 2018

Baśnie i bajki są lubiane przez małych, jaki i dużych. Są drogą do krainy marzeń, wzbogacają wyobraźnię, oddziałują na różne strefy osobowości. Święto wszystkich bajkowych postaci to doskonały pretekst, by sięgnąć do skarbnicy z bajkami. Właśnie z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek 5 listopada w naszej szkole odbyła się V edycja gry terenowej „W krainie bajek”. W tym roku bajką przewodnią były „Gumisie”.  Grafi, Zami, Bunia, Kabi, Sami i Gusto zaprosili dzieci s klas I-III do wspólnej zabawy. Bunia zapoznała dzieci ze swoją sekretną kuchią  . Wielki gumisiowy czarodziej  Zami urzekł swoją magią, u Grafiego dzieci budowały konstrukcje z klocków. Kabi przygotował dla uczniów arenę sportową, na której ćwiczyli tężyznę fizyczną. Wszyscy się świetnie bawili w tym radosnym dniu.

Organizatorzy serdecznie dziękują Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Głogowie, która sfinansowała stroje Gumisiów.

zdjęcia w galerii (kliknij tutaj)