VIVAT POLONIA DLA NIEPODLEGŁEJ

08. 11. 2018 r. już po raz jedenasty odbył się Festiwal Piosenki Patriotycznej „Vivat Polonia”. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo miała charakter świąteczny i nierywalizacyjny. Organizatorzy – Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Stowarzyszeniem Patriotyczny Głogów, postanowili uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości tworząc koncert muzyczno – poetycki „W hołdzie dla Niepodległej”. Wykonawcami piosenek o treściach patriotycznych byli laureaci minionych konkursów „Vivat Polonia”. Miło nam poinformować, że wśród wykonawców był uczeń naszej szkoły  Mikołaj Kufliński, który wykonał utwór "Niepodległa-Niepokorna”, natomiast utwory poetyckie zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II.

Na koncert zostali zaproszeni uczniowie ze wszystkich głogowskich  szkół. Było to naprawdę wyjątkowe  i poruszające wydarzenie. Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie.