X edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Twórców Głogowskich

28.11.2018 r. odbyła się w naszym mieście X edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Twórców Głogowskich. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Pedagogiczna oraz Głogowskie Stowarzyszenie Literackie. Uczniowie głogowskich szkół pięknie zaprezentowali wybrane utwory lokalnych poetów. Pojawiły się wiersze Krzysztofa Jelenia, Katarzyny Swędrowskiej, Joanny Lechman, Rafała Brassego, Stefana Górawskiego i wielu innych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8 a: Michał Mazur, Julia Ptaszyńska, Kaja Bertoluci. Po wysłuchaniu recytatorów mogliśmy zapoznać się z poetami obecnymi na spotkaniu, Panem Tadeuszem Kolańczykiem, który wręczył uczestnikom tomiki wierszy, a także panem Krzysztofem Jeleniem - prezesem Głogowskiego Stowarzyszenia Literackiego. Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w rozwijaniu swoich pasji.   
 
M. Ratajczak