SPOTKANIE Z MISTRZEM - ADRIANEM OLSZEWSKIM

W dniu 24 września uczniowie klas 4 i 5 uczestniczyli w niesamowitym spotkaniu z MISTRZEM. Naszą szkołę odwiedził ADRIAN OLSZEWSKI – mistrz świata w trójskoku i wicemistrz w skoku w dal w kategorii Masters, który opowiadał nam o królowej sportu. Spotkanie przebiegało dwuetapowo – najpierw odbyła się część pierwsza, podczas której sam Mistrz opowiadał nam o swojej pasji, o udziale w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy czy Mistrzostwach Polski, o treningu, o poświęceniu i o ograniczeniach, jakie musi stawiać sobie sportowiec, aby osiągać wysokie wyniki.

Filmiki, zdjęcia, ciekawostki, które obejrzeliśmy i usłyszeliśmy zrobiły na nas ogromne wrażenie. Zobaczyliśmy medal zdobyte podczas zawodów, „kolce” czyli specjalne buty lekkoatletów, bloki startowe i wszystko to , co niezbędne jest podczas treningu i startu w zawodach.

W części drugiej mieliśmy okazję ćwiczyć z naszym gościem. Na szkolnej bieżni odbyła się niecodzienna lekcja wychowania fizycznego, podczas której uczniowie biegali na 60 m startując z bloków startowych oraz skakali w dal pod czujnym okiem Mistrza.

Po spotkaniu każdy mógł otrzymać autograf od Adriana, a chętnych nie brakowało, kolejka była bardzo długa. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

Każdy z nas na długo zapamięta to spotkanie. Dziękujemy bardzo.

Agnieszka Łuczyk

więcej zdjęć w galerii (kliknij tutaj)