SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE – DZIAŁANIA EDUKACYJNE DLA RODZICÓW… - Szkoła Podstawowa nr 10

Polish English German

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE – DZIAŁANIA EDUKACYJNE DLA RODZICÓW…

Dnia 17 marca w Szkole Podstawowej nr 10 zorganizowano spotkanie z wychowawcą i pedagogiem p. Marcinem Wojciechowskim z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Głogowie. W spotkaniu wzięli udział  rodzice uczniów klas szóstych, którzy mieli okazję obejrzeć projekcję filmu „My z Poprawczaka 2 – Moja Faza”. Film został nakręcony przez wychowanków głogowskiej placówki, a dotyka problemu zażywania przez dzieci i młodzież środków odurzających i dopalaczy.

Opowiedziane w filmie życiowe historie czterech chłopców, dały rodzicom i nauczycielom duże powody do przemyśleń… Po projekcji filmu pojawiły się pytania, na które chętnie odpowiadał p. Marcin Wojciechowski oraz jeden z autorów filmu, wychowanek – p. Karol Jurkiewicz.

Gostyńska, S. Szczeblewska