Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie

Polish English French German Italian Russian Spanish Swedish

ANDRZEJKOWO-MIKOŁAJKOWE ZMAGANIA SPORTOWE

7 grudnia 2013r. o godz. 10:00 odbyły się Andrzejkowo-Mikołajkowe zmagania sportowe. Wzięło w nich udział 5 gromad z naszego hufca.

Spotkania rozpoczęliśmy od wróżb andrzejkowych. Mamy nadzieję, że wszystkie się spełnią!!! Później odbyły się wyścigi rzędów , w których dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych.

NOCKA ZUCHOWA "W POSZUKIWANIU MIKOŁAJA"

Z 6 na 7 grudnia 2013r. odbył się biwak – nocka zuchowa „w poszukiwaniu Mikołaja” dla gromad zuchowych w szczepie SP10. Uczestniczyło w niej 27 dzieci i 3 osoby kadry. Po powitaniu i zakwaterowaniu przystąpiliśmy do realizacji zaplanowanych działań. Najpierw wykonaliśmy sympatycznego Mikołaja wykorzystując rolki po papierze. Następnie bieg patrolowy z 6 zadaniami (w kamizelkach odblaskowych) by zdobyć wymorzony prezent. Cisza nocna poprzedzona wieczornym czytaniem bajek. Pobudka, gimnastyka i apel podsumowujący, na którym przyznano sprawności i wręczono drobne upominki.

I. Gbiorczyk

M. Popławska

A. Matyjczak

ŚWIĘTO LATAWCA

Ruszyły cykliczne imprezy organizowane przez Hufiec Głogów. Pierwszą z nich było „Święto latawca” przy PWSZ.  Koordynatorem zabawy była Iwona Gbiorczyk-Zając. Dzieci bawiły się „chustą Klanzy”, puszczały latawce piekły kiełbaski przy ognisku. Najważniejsze było jednak to, że bawiły się całe rodziny. Nowy rok zuchowy uważam za otwarty.

Drużynowa Iwona Gbiorczyk