Tłumacz

Polish English German Ukrainian

17 GROMADA ZUCHOWA „MISIAKI ROZRABIAKI” 2017/2018

     

Co robimy:

18 września 2017 roku uczestniczyliśmy we mszy świętej i obchodach z okazji Dnia Sybiraka na cmentarzu,  przy ulicy Legnickiej. Złożony został wieniec pod pomnikiem. Dzięki temu wydarzeniu dzieci pamiętają o historii Polski  oraz utrwalane są patriotyczne wartości wśród naszych najmłodszych.

20 września 2017 roku wybraliśmy się do Przedszkola  Publicznego Nr 3, gdzie przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy zajęcia integracyjne we wszystkich grupach przedszkolnych. Tańce i zabawy integracyjne umiliły nam czas, a dzieci wspaniale bawiły się w swoim towarzystwie.

Przedszkolaczkom tak się podobały zajęcia, że 26 października złożyły nam rewizytę. Po poznaniu naszej szkoły do wewnątrz, odbyły się sportowe zajęcia na salce korekcyjnej. W zdrowym ciele zdrowy duch jak to mawiają! Dzieciaki-Przedszkolaki z uśmiechniętymi buziami żegnały się z nami. Integracja środowiska dzieci przedszkolnych ze szkolnymi była strzałem w dziesiątkę! SP 10 :D 

Listopad zdominowany został przez śpiew! Odbyły się przesłuchania  na Festiwal Piosenki Patriotycznej Vivat Polonia, gdzie nasza gromada przedstawiła pieśń „Rozkwitały pąki białych róż”.  Zuchy zaprezentowały układ choreograficzny,  a naszą cudowną solistką była Laura. Konkurencja była bardzo zacięta, jednak udało nam się zdobyć zaszczytne 3 miejsce. Na pewno wrócimy tu za rok! 

8 grudnia 2017 roku w  Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się cykliczna impreza hufcowa: Andrzejkowo-Mikołajkowe Zmagania Sportowe przygotowana przez naszą Druhenkę Iwonę Gbiorczyk.  Uczestniczyło w niej sześć gromad. Odbyły się emocjonujące wyścigi rzędów, z ciekawymi zadaniami. Po podsumowaniu wyników okazało się, że nasza gromada nie dała szans przeciwnikom  zdobywając zaszczytne I miejsce. Otrzymaliśmy dyplom i artykuły papiernicze, a każdy zuch zwycięskiej gromady otrzymał sprawność „Olimpijczyka”. Spotkaliśmy się też z Mikołajem, który rozdawał słodkie upominki. 

12 stycznia delegacja naszej gromady wybrała się do Domu Dziecka „Pod Lipami”, gdzie dostarczyliśmy upominki, prezenty i artykuły  szkolne zebrane przez nasza gromadę. Choć wykonywaliśmy  jedno z zadań na sprawność Świętego Mikołaja, każdy z nasz docenił  to co sam ma i zrozumiał jak ważna jest rodzina oraz pomoc drugiemu człowiekowi. Dzieci spotkały się z p. Dyrektor i Opiekunami, którzy oprowadzili nas po całym ośrodku opowiadając o nim. 

9 i 10 lutego 2018 roku  byliśmy na biwaku w Szkole w Chociemyśli.  Główne cele spotkania to chęć niesienia pomocy innym, ukazanie korzyści współdziałania w grupie, wzbogacanie wiedzy na temat sposobów udzielania Pierwszej Pomocy i zdrowe spędzanie czasu wolnego.  Był czas, by  wspaniale się pobawić, wspólnie przygotować kolację – pizzę. Starsze zuchy pełniły rolę starszego brata/siostry. Wieczorem zorganizowany został bieg patrolowy, by Biszkopty z gromady Psotne Skrzaty złożyły obietnicę zuchową. Na punktach stały nasze Zuchy i Zuchenki.  Dzieci otrzymały znaczek zucha , a Misiaki Rozrabiaki miały możliwość zdobyć sprawności.  Dzieci były ogromnie zadowolone i usatysfakcjonowane tym biwakiem i nabrały „smaka” na więcej.