Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie

Polish English French German Italian Russian Spanish Swedish

Słodkości na „Święto Niepodległości”

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz ich rodzice przyłączyli się do obchodów Święta Niepodległości w naszym mieście.  Tego dnia został zorganizowany kiermasz ciast i ciasteczek przygotowanych przez głogowskie placówki oświatowe. Nasi młodzi samorządowcy przygotowali słodkie wypieki specjalnie na tę okazję.

Podziękowania za zaangażowanie składamy: Natanowi Mróz, Luizie Kamińskiej, Mai Leszczyńkiej, Marcelinie Zalewskiej oraz Julce Adamiak i ich rodzicom.

Opiekunowie SU: J. Ołówek, S.Szczeblewska

Zbieramy nakrętki dla Jasia

W roku szkolnym 2017/2018 Samorząd Uczniowski kontynuuję akcję pomocy 4 - letniemu mieszkańcowi Głogowa – JASIOWI WALOS. Uczniowie SP 10,  ich rodzice, dziadkowie dostarczają do szkoły zebrane nakrętki. Dochód z ich sprzedaży rodzice Jasia przekazują na niesamowicie drogie wizyty i konsultacje lekarskie u polskich i zagranicznych lekarzy ortopedów, na rehabilitację chłopca oraz nowe ortezki, które  wraz ze wzrostem Jasia trzeba wymieniać.

Akcja zbiórki nakrętek dla przesympatycznego Jasia, który w tym roku został dzielnym przedszkolakiem, będzie trwałą przez cały rok szkolny. Zachęcamy!!!

Opiekunowie SU: S. Szczeblewska, J. Ołówek

„Płomyk pamięci”, czyli jesienne sprzątanie grobów (2)

Dnia 30 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie ze szkolnej  grupy wolontaryjnej  zorganizowali akcję porządkowania zapomnianych grobów na Cmentarzu w Brzostowie. Pomimo chłodu, wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem, w atmosferze ciszy i spokoju, oczyścili groby i alejki z jesiennych liści, umyli pomniki, usunęli wypalone znicze… Ku pamięci o zmarłych, dzieci zapaliły znicze na zapomnianych grobach oraz przy Pomniku Żołnierzy Polskich.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego  - p. Joanna Ołówek i p. Sylwia Szczeblewska oraz opiekun Grupy Wolontaryjnej i p. Ilona Wronowska,   bardzo dziękują rodzicom uczniów za przygotowanie dzieci do udziału w jesiennym sprzątaniu grobów.

Opiekunowie SU i Grupy Wolontaryjnej

Wybory do SU

Dnia 26 października w naszej szkole odbyły się wybory uzupełniające do Samorządu Uczniowskiego. Opiekunowie SU, p. Joanna Ołowek oraz Sylwia Szczeblewska bardzo starannie przygotowały udział uczniów klas IV-VII w tym wydarzeniu. Tego dnia w naszej szkole zapanowała prawdziwie wyborcza, samorządowa atmosfera – kampania wyborcza kandydatów, dekoracja, karty do głosowania, galowe stroje...Uczniowie klas IV-VII spisali się na medal !!! Poważnie potraktowali akcję wyborczą w naszej szkole, oddali głosy na swoich kandydatów i dzięki temu skład Samorządu Uczniowskiego został uzupełniony o siedmiu przedstawicieli. Oto wyniki wyborów do SU:

1. „Majonez” – Luiza Kamińska 5a i Maja Leszczyńka 5e  (190 głosów)
  2. Julia Adamiak 6c i Gabriela Trzaniec 6c   (171 głosów)
  3. Marcelina Zalewska 5c    (110 głosów)
  4. Natan Mróz 5 d      (80 głosów)
  5. Martyna Stelmaszyk  4b   (57 głosów)
  6. Natalia Chamioło  6a  (53 głosy)
  7. Agata Dominiczak    5c   (50 głosów)
  8. Hanna Gajewska 5c i Justyna Opałka 4a   ( 40 głosów)
  9. Nikola Szmyt   6a   (39 głosów)
  10. Maja Wojciechowska 4a  i Agnieszka  Kruk  4b    (35 głosów)
  11. Maja  Rogowska 4b  (31 głosów)
  12. Martyna Sajko  4a  (28 głosów)
  13. Zuzanna Jakubczyk  4b  (14 głosów)

Serdecznie gratulujemy wszystkim kandydatom odwagi i zaangażowania w udziale w wyborach do Samorządu Uczniowskiego. Nowym przedstawicielom życzymy entuzjazmu w realizacji zaplanowanych zadań!!!

Opiekunowie SU

S. Szczeblewska, J. Ołówek

„PŁOMYK PAMIĘCI…”

Coroczną tradycją stał się udział przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz uczniów klasy 3 b w społecznej akcji sprzątania grobów. Dnia 28 października uczniowie naszej szkoły wybrali się na Cmentarz Komunalny na Osiedlu Brzostów, aby wykonać porządki na grobach opuszczonych i zapomnianych…Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę, co mile zaskoczyło licznych dorosłych odwiedzających groby najbliższych, a ich postawa spotkała się z licznymi pochwałami i podziękowaniami. Po zakończeniu prac uczniowie naszej szkoły zapalili symboliczne znicze na grobach oraz przy Pomniku Ofiar Zbrodni Ukraińskich.

Opiekunowie SU oraz wychowawca klasy 3 B bardzo dziękują rodzicom za przygotowanie dzieci do udziału w akcji.

J. Ołówek, S. Szczeblewska