Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie

Polish English French German Italian Russian Spanish Swedish

„PŁOMYK PAMIĘCI…”

Coroczną tradycją stał się udział przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz uczniów klasy 3 b w społecznej akcji sprzątania grobów. Dnia 28 października uczniowie naszej szkoły wybrali się na Cmentarz Komunalny na Osiedlu Brzostów, aby wykonać porządki na grobach opuszczonych i zapomnianych…Dzieci bardzo zaangażowały się w pracę, co mile zaskoczyło licznych dorosłych odwiedzających groby najbliższych, a ich postawa spotkała się z licznymi pochwałami i podziękowaniami. Po zakończeniu prac uczniowie naszej szkoły zapalili symboliczne znicze na grobach oraz przy Pomniku Ofiar Zbrodni Ukraińskich.

Opiekunowie SU oraz wychowawca klasy 3 B bardzo dziękują rodzicom za przygotowanie dzieci do udziału w akcji.

J. Ołówek, S. Szczeblewska

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ – 14.10.2016 R.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunowie postanowili przygotować niespodziankę dla dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz pracowników administracji  i obsługi szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku szkolnym w „wielkiej tajemnicy” oraz dzięki fantastycznej współpracy z uczniami naszej szkoły Samorząd Uczniowski nakręcił film, który był „Wielkimi Podziękowaniami” za trud włożony w edukację i wychowanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 10. Każdy pracownik naszej szkoły otrzymał również miłą, kolorową niespodziankę – kartkę z życzeniami wykonaną przez przedstawicieli SU.

Mamy nadzieję, że już niedługo nasz film będzie możliwy do obejrzenia na stronie szkoły.

J. Ołówek, S. Szczeblewska

„SZCZOTECZKA I PASTA DLA DZIECI Z AFRYKI” – AKCJA CHARYTATYWNA UNICEF

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie przyłączył się do akcji charytatywnej, którą propaguje w naszym kraju i na całym świecie międzynarodowa organizacja UNICEF. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego postanowili zachęcić uczniów naszej szkoły do aktywnego wsparcia zbiórki szczoteczek i pasty do zębów, które zostaną wysłane do fundacji UNICEF,  a stamtąd trafią do Afryki. Dnia 19 października na przerwie, przeprowadzono akcję  na wesoło – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w afrykańskich strojach zachęcali do wspólnego tańca Waka Waka i gromadzili przybory do higieny jamy ustnej. Efekt był zdumiewający !!! Do zabawy z tańcem przyłączyli się uczniowie od klas pierwszej do szóstej, a zbiórka znalazła swój  pozytywny odzew. Dziękujemy wszystkim za wsparcie!!!

Samorząd Uczniowski i opiekunowie

WYBORY UZUPEŁNIAJĄCE DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 13.10.2016 R.

Wybory uzupełniające do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie zostały przeprowadzone 13 października 2016 roku.  Do samorządu kandydowało 12 uczennic z klas IV-VI, cieszący się nienaganną opinią wśród uczniów i nauczycieli, cechujący się zdyscyplinowaniem, zaangażowaniem, pomysłowością i wysoką kultura osobistą. Kandydatki zaprezentowały swój program wyborczy w terminie 01 – 12.10.2016 r. Dnia 13 października wszyscy uczniowie klas IV-VI wzięli udział w głosowaniu wybierając swojego przedstawiciela do SU. W tym roku szkolnym opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zadbali oto, aby uczniowie klas IV-VI poczuli się jak pełnoprawni wyborcy. Zadbano o atmosferę, dekorację i prawdziwe karty wyborcze.

Oto wyniki wyborów uzupełniających:

1. DHD – Daria Totoszko, Hanna Darowska, Dominika Grondalska - 6 c - 158 głosów

2. Maja Nabożna - 5d - 146 głosów

3. Emilia Wierzbowska - 5a - 106  głosów

4. Aleksandra Żelazna - 6d - 104 głosy

5. Jula Marcinowska - 5a - 92 głosy

6. Maja Masny - 5a - 91 głosów

7. Zofia Libner - 6b - 80 głosów

8. Natalia Chamioło - 5a - 69 głosów

9.Dominika Sadowska - 5b - 68  głosów

10. Zofia Warzecha - 6b - 45 głosów

Opiekunowie   SU: J. Ołówek, S. Szczeblewska

KONKURS SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 30 września przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego zorganizowały głosowanie na Dżentelmena Szkoły. Był to konkurs zorganizowany z okazji Dnia Chłopaka, a głosy oddawały dziewczynki z klas IV-VI. Po przeliczeniu głosów okazało się, że miano Dżentelmena Szkoły otrzymuje – ARTUR RYNIEC z klasy 6 C. Serdecznie gratulujemy!!!