Polish English German

„Płomyk pamięci”, czyli jesienne sprzątanie grobów (2)

Dnia 30 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie ze szkolnej  grupy wolontaryjnej  zorganizowali akcję porządkowania zapomnianych grobów na Cmentarzu w Brzostowie. Pomimo chłodu, wszyscy uczniowie z ogromnym zaangażowaniem, w atmosferze ciszy i spokoju, oczyścili groby i alejki z jesiennych liści, umyli pomniki, usunęli wypalone znicze… Ku pamięci o zmarłych, dzieci zapaliły znicze na zapomnianych grobach oraz przy Pomniku Żołnierzy Polskich.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego  - p. Joanna Ołówek i p. Sylwia Szczeblewska oraz opiekun Grupy Wolontaryjnej i p. Ilona Wronowska,   bardzo dziękują rodzicom uczniów za przygotowanie dzieci do udziału w jesiennym sprzątaniu grobów.

Opiekunowie SU i Grupy Wolontaryjnej