Tłumacz

Polish English German

Szkoła

„II GRAND PRIX GŁOGOWA W MINISIATKÓWCE DZIEWCZĄT” MAJ 2016

Dnia 7 maja na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie został rozegrany czwarty turniej minisiatkówki dziewcząt z cyklu „GRANG PRIX GŁOGOWA”. Organizatorem turnieju jest sekcja piłki siatkowej przy MKS PIAST Głogów oraz Szkoła Podstawowa nr 10. W turnieju zagrało 80 dziewczynek, które rywalizowały w trzech  kategoriach : dwójki, trójki i czwórki. Najwięcej zespołów zagrało w najmłodszej kategorii „dwójki” – 16 drużyn! W  turnieju wzięły udział reprezentacje następujących szkół i klubów : SP–3, ORANGE WILKÓW, ZAHIR WSCHOWA, VIRTUS VOLLEY SZLICHTYNGOWA, UKS PROMIEŃ ŻARY oraz gospodarz MKS PIAST GŁOGÓW, który zrzesza dziewczynki ze szkół podstawowych powiatu głogowskiego (SP 2, SP 3, SP 6, SP 7, SP 10, SP Nielubia). Poziom gry młodych zawodniczek wzrasta z turnieju na turniej, co bardzo uatrakcyjnia grę na parkiecie. Zaangażowanie dziewczynek, dopiero zaczynających przygodę z siatkówką, w walkę o każdy punkt, w pokazanie tego, co potrafią  jest bardzo duże. Na zakończenie turnieju, na każdą dziewczynkę, która zagrała w czterech edycjach, czekała miła niespodzianka – pamiątkowa koszulka!!! Drużyny, które najlepiej wypadły we wszystkich rozegranych, czterech turniejach, zagrają w FINALE II EDYCJI GRAND PRIX GŁOGOWA, który odbędzie się 4 czerwca.

Oto wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach:

„Czwórki”

1 miejsce – MKS PIAST I (W. Pyk, M. Dworzańska, M. Mateuszczak, A. Nowak)

2 miejsce – SP 3 I

3 miejsce – MKS PIAST II (A. Wremblel, A, Kornacka, K. Kusiołek, A. Skoczylas, P. Kotwica- Pach)

4 miejsce – SP 3 II

 

„Trójki”

1 miejsce – Virtus Volley Szlichtyngowa I

2 miejsce – MKS PIAST I (H. Darowska, W. Michałowicz, W. Aniszewska, J. Kuczkowiak)

3 miejsce – UKS PROMIEŃ ŻARY II

4 miejsce – UKS PROMIEŃ ŻARY III

5 miejsce – Virtus Volley Szlichtyngowa II

6 miejsce – UKS PROMIEŃ ŻARY I

7 miejsce – ZAHIR WSCHOWA

8 miejsce – MKS PIAST II  ( A. Sobuś, D. Totoszko, D. Grondalska, J. Urbańczyk)

 

„Dwójki”

1 miejsce – SP ORANGE WILKÓW II

2 miejsce – Virtus Volley Szlichtyngowa II

3 miejsce – UKS PROMIEŃ ŻARY III

4 miejsce – MKS PIAST I (O. Witczak, S. Jodczyk)

5 miejsce – UKS PROMIEŃ ŻARY I

6 miejsce – ZAHIR WSCHOWA

7 miejsce – SP ORANGE WILKÓW I

8 miejsce – UKS PROMIEŃ ŻARY II

9 miejsce – MKS PIAST II  (A. Dworzańska, M. Nabożna)

10 miejsce – Virtus Volley Szlichtyngowa I

11 miejsce – MKS PIAST III (G.Trzaniec, O. Nestorowska, H. Biadała)

12 miejsce – SP 3 III

13 miejsce – SP 3 II

14 miejsce – SP 3 I

15 miejsce – SP ORANGE WILKÓW III

16 miejsce – Virtus Volley Szlichtyngowa III

Organizatorzy składają ogromne podziękowania rodzicom zawodniczek PIASTA, którzy zawsze nas wspierają podczas organizacji imprez sportowych. Dziękujemy!!!

Sylwia Szczeblewska

II GRAND PRIX GŁOGOWA W MINISIATKÓWCE DZIEWCZĄT

Dnia 5 marca na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 został rozegrany trzeci turniej II Grand Prix Głogowa w Minisiatkówce Dziewcząt. W kategoriach: „dwójki” zagrało 14 zespołów, w kategorii „trójki” – 6 zespołów, w kategorii „czwórki” – 5 zespołów.  W turnieju zagrały następujące zespoły : SP 3 Głogów, SP 7 Głogów, SP Orange Wilków, SP Jędrzychowice, Zahir Volley Wschowa, UKS Promień Żary i gospodarz MKS PIAST GŁOGÓW. Z turnieju na turniej rywalizacja na boiskach staje się niezwykle zacięta i ciekawa. To duża zasługa młodych zawodniczek, których poziom umiejętności gry w minisiatkówkę wzrasta i czyni rywalizację bardzo atrakcyjną i przyjemną dla oka. Poziom gry młodych siatkarek ogromnie cieszy organizatorów, trenerów i nauczycieli.

 

Oto wyniki rywalizacji:

kategoria „czwórki”

1 miejsce – SP 3 Głogów I

2 miejsce – MKS PIAST Głogów I (M. Dworzańska, W. Pyk, A. Nowak, W. Gomułka)

3 miejsce – UKS Promień Żary

4 miejsce – MKS PIAST Głogów II (A. Wrembel. A. Kornacka, A. Skoczylas, M. Mateuszczak, K. Kusiołek )

5 miejsce – SP 3 Głogów II

kategoria „trójki”

1 miejsce – MKS PIAST Głogów I (H. Darowska, J. Kuczkowiak, M. Nester, W. Michałowicz)

2 miejsce – UKS Promień Żary II

3 miejsce – UKS Promień Żary  III

4 miejsce – UKS Promień Żary I

5 miejsce – SP 7 Głogów

6 miejsce – MKS PIAST Głogów II (D. Grondalska, J. Urbańczyk, D. Totoszko, A. Sobuś, O. Kaczorowska)

kategoria „dwójki”

1 miejsce – Zahir Volley Wschowa

2 miejsce – MKS PIAST Głogów I (O. Witczak, S. Jodczyk, H. Biadała)

3 miejsce – UKS Promień Żary

4 miejsce – Orange Wilków

5 miejsce – MKS PIAST Głogów III (O. Nestorowska , G. Trzaniec)

6 miejsce – MKS PIAST Głogów II (A. Dworzańska, M. Nabożna)

7 miejsce – Zahir Volley Wschowa II

8 miejsce – SP 3 Głogów I

9 miejsce – SP Jędrzychowice II

10 miejsce – SP 3 Głogów III

11 miejsce – SP 3 Głogów II

12 miejsce – Orange Wilków II

13 miejsce – SP Jędrzychowice I

14 miejsce – Orange Wilków I

Dziękujemy za okazaną pomoc przy organizacji turnieju oraz wsparcie, rodzicom zawodniczek MKS PIAST Głogów oraz obsłudze ratowniczej.

Organizatorzy: J. Szwarc, K. Henclik, S. Szczeblewska

TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ „ARESIK” W NOWEJ SOLI

Młode siatkarki Piasta nie odpoczywają.  Dnia 29 grudnia  zagrały w Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt „ARESIK” w Nowej Soli. Zagrało w nim 80 zespołów reprezentujących Poznań, Zbąszynek, Radków, Opole, Szlichtyngowę, Wschowę, Głogów, Wilków, Sulechów, Żary i oczywiście Nową Sól. W kategorii „dwójki” zagrało 40 zespołów (MKS Piast reprezentowały dwa zespoły), w kategorii „trójki” i „czwórki” po 20 zespołów (MKS PIAST reprezentował jeden zespół w każdej kategorii). Zawodniczki Piasta , wśród których znalazły się również uczennice Szkoły Podstawowej nr 10, zagrały bardzo dobry turniej, a przede wszystkim po raz kolejny dziewczynki w wieku 9 – 12 lat zdobyły nowe doświadczenia boiskowe. Oto wyniki zespołów PIASTA:

Kategoria „czwórki”4 miejsce (na 20 zespołów)

Skład : W. Pyk (SP 10), M. Dworzańska(SP Nielubia), A. Nowak (SP 2), W. Gomułka (SP 10), K. Kusiołek (SP 10)

Kategoria „trójki” – 5 miejsce (na 20 zespołów)

Skład: W. Aniszewska (SP 3), H. Darowska, (SP 10) W. Michałowicz (SP 10), J. Kuczkowiak (SP 2)

Kategoria „dwójki”:

- 21 miejsce (na 40 zespołów)

Skład: A. Dworzańska (SP Nielubia), O. Witczak (SP 10), H. Biadała (SP 7)

- 22 miejsce (na 40 zespołów)

Skład: S. Jodczyk (SP 10), M. Nabożna (SP 10), O. Nestorowska (SP 6)   

Gratulacje !

Opiekun: S.Szczeblewska

I MEMORIAŁ IM. ZBIGNIEWA STASZAKA - OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINISIATKÓWKI DZIEWCZĄT.

W dniach 20-21 lutego w Środzie Wlkp. na trzech halach sportowych został rozegrany ogólnopolski turniej minisiatkówki dziewcząt. W kategorii „dwójki” zagrały 32 zespoły, w kategorii „trójki” również 32 zespoły, a w kategorii „czwórki” 24 zespoły. W turnieju zagrały uczennice Szkoły Podstawowej nr 10, które uczęszczają na zajęcia SKS z minisiatkówki oraz na zajęcia MKS PIAST Głogów sekcji piłka siatkowa. Był to pierwszy, tak poważny występ, naszych uczennic z klas czwartych, piątych i szóstych w ogólnopolskim turnieju minisiatkówki. Zagrały w nim zespoły z całego kraju : Poznań, Wieliczka, Błonie, Szczecinek, Jarocin, Szlichtyngowa, Banie, Police, Środa Wlkp., Nadarzyn, Głogów, itd. Pierwszego dnia dziewczynki zagrały mecze grupowe, a w drugim dniu walczyły o miejsca. Uczennice naszej szkoły zagrały w dwóch kategoriach i zajęły następujące miejsca :

„TRÓJKI”

16 miejsce – Sonia Jodczyk (4 d, SP 10), Martyna Nester (SP 2), Julia Kuczkowiak (SP 2), Julia Urbańczyk (SP Nielubia)

17 miejsce – Hanna Darowska (5c, SP 10), Weronika Michałowicz (5b, SP 10), Oliwia Witczak (4d, SP 10), Wiktoria Aniszewska (SP 3)

„CZWÓRKI”

16 miejsce – Wiktoria Pyk (6 b, SP 10), Wiktoria Gomułka (6 b, SP 10), Magda Dworzańska (SP Nielubia), Anna Nowak (SP 2),

23 miejsce – Kamila Kusiołek (6 c, SP 10), Ada Kornacka (6 b, SP 10), Maja Darczuk (6 b, SP 10), Agnieszka Skoczylas (SP Nielubia), Oliwia Urbańczak (SP 3).

Serdeczne gratulacje dla dziewczynek!!!

Opiekun: S. Szczeblewska

„GRAND PRIX GŁOGOWA w MINISIATKÓWCE DZIEWCZĄT”

Dnia 19 grudnia na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie został rozegrany drugi turniej minisiatkówki dziewcząt z cyklu „GRANG PRIX GŁOGOWA”. Organizatorem turnieju jest sekcja piłki siatkowej przy MKS PIAST GŁOGÓW.  Na parkiecie zespoły rywalizowały w trzech  kategoriach : dwójki, trójki i czwórki. W  turnieju wzięły udział reprezentacje następujących szkół i klubów: SP – 3, SP - 7, ORANGE WILKÓW, ZAHIR WSCHOWA, VIRTUS VOLLEY SZLICHTYNGOWA oraz gospodarz MKS PIAST GŁOGÓW, który zrzesza dziewczynki ze szkół podstawowych powiatu głogowskiego (SP 2, SP 3, SP 6, SP 7, SP 10, SP Nielubia). Na parkiecie rywalizowało około 70 dziewczynek, a najwięcej zespołów zagrało w najmłodszej kategorii wiekowej „dwójki” – aż 13 drużyn!!!

Oto wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach:

„Czwórki”

 1. SP 3 I
 2. MKS PIAST I (Wiktoria Pyk 6b, Wiktoria Gomułka 6 c)
 3. MKS PIAST II (Anita Wrembel 6b, Ada Kornacka 6b, Maja Darczuk 6b, Kamila Kusiołek 6c)
 4. SP 3 II

„Trójki”                                                                                     

 1. Virtus Volley Szlichtyngowa
 2. ZAHIR WSCHOWA
 3. MKS PIAST I (Weronika Michałowicz 5b, Hania Darowska 5 c, Martynka Sztąberek 5c)
 4. MKS PIAST II (Dominika Grondalska 5c, Daria Totoszko 5c)
 5. SP 7

„Dwójki”

 1. Orange Wilków II
 2. Virtus Volley Szlichtyngowa I
 3. SP 3 I
 4. Virtus Volley Szlichtyngowa II
 5. MKS PIAST II  (Sonia Jodczyk 4d, Maja Nabożna 4d)
 6. ZAHIR  WSCHOWA II
 7. MKS PIAST I  (Oliwia Witczak 4d)
 8. Orange Wilków II
 9. SP 3 IV
 10. SP 3 III
 11. MKS PIAST III (Gabrysia Trzaniec 4 c)
 12. Virtus Volley Szlichtyngowa III
 13. Orange Wilków III

Dziękuję wszystkim dziewczynkom za udział w turnieju. Szczególne podziękowania kieruję do rodziców, dla p. Joanny i Mariusza Witczak za ogromny wkład pracy i pomoc przy organizacji turnieju.

Organizator: S. Szczeblewska

zdjęcia w galerii