ENGLISH READING CONTEST

W dniach 8-18.05.20 r. w naszej szkole odbył się zdalny konkurs pięknego czytania w języku angielskim, skierowany do uczniów  5 i 6. Celem kokursu było rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim, podniesienie poziomu umiejętności językowych, zainteresowanie literaturą obcą,  rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem w języku obcym oraz  stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych umiejętności.

Zadaniem uczniów było przeczytanie na głos jednego z przygotowanych wcześniej tekstów oraz nagranie swojego czytania na dyktafon lub inne urządzenie. Uczestnicy konkursy mieli do wyboru następujące teksty w j. angielskim: Czerwony kapturek, Brzydkie kaczątko, Romeo i  Julia, Księżniczka i smok, Robin Hood, Jaś i magiczna fasola. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem dlatego wyłonienie laureatów okazało się nie lada wyzwaniem dla organizatorów.

Wyniki przestawiają się następująco:
Klasy 5.
I miejsce: Kacper Skrzypczak 5b

II miejsce Adrianna Biernaczyk 5h

III miejsce Aleksandra Zarazińska 5g

Wyróżnienia: Borys Kiełbus 5a, Hanna Babirecka 5b, Krzysztof Adamski 5g, Bartosz Musiałek 5g, Hanna Libner 5d, Jan Karwat 5g, Łukasz Burkiewicz 5a, Maja Marciniak 5a, Przemek Mazurkiewicz 5d

Klasy 6

I Hannah Skoczylas 6e

II Igor Sypień 6e, Filip Owczarek 6b

III Samuel Kornas 6f

Wyróżnienia: Hanna Magiera 6f, Jakub Kulik 6d, Michalina Szylko 6a,  Zofia Nowicka 6d, Mchał Tywoniuk 6a , Dominika Ekiert 6g,

Gratulacje!
Opracowała: Joanna Łukowska

Puszka dla Maluszka EPIDEMIA GŁODU

W imieniu Szkolnego Klubu Wolontariuszy bardzo prosimy Was – drodzy Uczniowie i drodzy Rodzice o wsparcie dla najbiedniejszych mieszkańców Afryki. Misjonarze biją na alarm. Obowiązek izolacji sprawia, że zaczyna brakować żywności. W Afryce nikt nie robi zapasów. Osoby utrzymujące siebie i swoje rodziny  z dorywczych zajęć potraciły źródło zarobkowania, ceny żywności bardzo wzrosły. Mamy nadzieję, że los najbiedniejszych nie jest Wam obojętny. Liczy się każda nawet najdrobniejsza kwota przekazana na konto fundacji Redemptoris Missio.

Zbiórka dostępna jest tutaj: https://medycynamisjach.org/puszka-dla-maluszka-epidemia-glodu.

Prosimy również o rozpropagowanie i udostępnianie tej zbiórki, by ta informacja trafiła do jak największej ilości odbiorców.

Opiekunki

Szkolnego Koła Wolontariatu

Akcja charytatywna stowarzyszenia "Otwarte Drzwi"

W imieniu zarządu Głogowskiego Stowarzyszenia "Otwarte Drzwi" informujemy, że uczennica Ewa Szychowska brała czynny udział w akcji dostarczania maseczek ochronnych dla seniorów i osób niepełnosprawnych Gminy Miejskiej Głogów.

Wraz z koleżankami i kolegami z Młodzieżowego Klubu Wolontariuszy Otwartych Drzwi dostarczyła ponad 700 maseczek.

Postawa wolontariusza zasługuje na wszelką pochwałę i wyróżnienie. BRAWO EWA!!!

Notatka medialna z akcji: (kliknij tutaj)

Rekrutacja do Szkoły Muzycznej w Głogowie

Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.muzyczna.glogow.pl oraz w prezentacji  (kliknij tutaj)

Działamy także na Facebooku https://www.facebook.com/szkolamuzycznaglogow/