Pierwsza wystawa prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Głogowie im. Mikołaja Kopernika "Od abstrakcjonizmu do realizmu"

"Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty" - Emil Zola

Po raz pierwszy w Filii Biblioteki Publicznej  nr 2 w Głogowie uczniowie zaprezentują swoje prace plastyczne. Małe dzieła  wykonane są przez uczniów  klas 5-7 ze Szkoły Podstawowej nr 10, a powstały  podczas lekcji plastyki oraz zajęć wspierających uczniów zdolnych.

Wystawa prac plastycznych  pt: "Od abstrakcjonizmu do realizmu" to szeroka tematyka prac, bogata kolorystyka, odważne zestawienia kolorystyczne, ciekawe łączenie faktur, interesujące spojrzenie na dane zagadnienie plastyczne, inspiracje dziełami sztuki i artystami. Lekcje plastyki  pobudzają uczniów do pracy i kształtują ich uwagę. Przyjemność, którą zyskują dzięki tworzeniu, wprawia ich w dobry nastrój, który również zwiększa elastyczność poznawczą i ułatwia twórcze rozwiązywanie problemów. Plastyka jest formą wyrażania pragnień, nadziei, radości i smutków. Potencjał twórczy istnieje w każdym, zadaniem nauczyciela jest  go dostrzec  a w procesie kształcenia obudzić i rozwijać.

Prezentowane  prace rysunkowe i malarskie  mają za zadanie pobudzić wyobraźnię oglądających oraz  zachęcić autorów do dalszej ekspresji twórczej. Różnorodność tematów plastycznych, technik plastycznych stosowanych w czasie lekcji  umożliwia rozwój każdego z uczniów, rozwija zainteresowania, daje poczucie własnej wartości i zadowolenia z efektów swojej pracy. Celem wystawy jest ukazanie możliwości twórczych, talentów  artystycznych uczniów, wrażliwości artystycznej młodych artystów. Ważnym celem jest także   integracja szkoły ze środowiskiem lokalnym naszego miasta.

Mam nadzieję, że wystawa dostarczy wielu pozytywnych wzruszeń i wrażeń artystycznych oraz będzie zachętą  oraz motywacją do pracy twórczej podczas lekcji plastyki.

Podsumowując i cytując Orhana Pamuka:

"Rysowanie jest muzyką dla oczu i wyciszeniem dla umysłu"

Anna Rytter nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 10 w Głogowie

Poczta walentynkowa

Tegoroczne walentynki wypadały w czasie ferii zimowych, nie przeszkodziło nam to jednak, by tuż przed dwutygodniowym wypoczynkiem zorganizować pocztę walentynkową. Nasza "czerwona brygada" składająca się z uczennic klasy 5a przeszła korytarzami szkoły roznosząc kartki i miłe słowa dla zakochanych, przyjaciół, kolegów i koleżanek. Akcję zorganizował SU wraz z opiekunami.

zdjęcia w galerii (kliknij tutaj)

Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt

Dnia 14.01.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 12 rozegrano Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Koszykowej Dziewcząt. W turnieju zagrały reprezentacje następujących szkół : SP Jaczów, SP Jerzmanowa, SP 10 i gospodarz zawodów SP 12. Reprezentacja naszej szkoły przegrała mecz półfinałowy z SP Jerzmanowa. Widać było ogromne zdenerwowanie dziewczynek. Po przegranym meczu, nasz zespół zagrał o miejsce 3-4 z reprezentacją SP Jaczów. Co to był za mecz. Prawdziwy horror . Po 4 kwartach był remis 16-16 i w doliczonym czasie drużyny zagrały aż dwie dogrywki po 3 minuty w oczekiwaniu na rozstrzygający wynik. W drugiej dogrywce nasze dziewczyny rzuciły jeden kosz, wzmocniły obronę i wygrały z SP Jaczów.

Tym samym reprezentacja dziewcząt SP 10 zajęła 3 miejsce w powiecie głogowskim w koszykówce dziewcząt. Gratulacje !

Reprezentacja szkoły SP 10: Michalina Szylko 6a, Maryna Chrobak 6a, Oliwia Blejwas 6a, Zuzanna Sorokanycz 6a, Amelia Michalak 6b, Amelia Gorzelana 6b, Maja Rogowska 6b, Martyna Stelmaszyk 6b, Oliwia Ciećko 6b, Oliwia Gizicka 6c, Nadia Błażeniuk 6d, Aleksandra Jędruszczak 6d.

Opiekun zespołu: S. Szczeblewska

„SIATKÓWKA PLAŻOWA W SP 10”

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Głogowie oraz „sekcja piłki siatkowej” MKS PIAST Głogów były organizatorami warsztatów promocyjno-szkoleniowych z zakresu gry w piłkę siatkową plażową. Konferencję, w której uczestniczyło 40 nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych i średnich powiatu głogowskiego, górowskiego oraz instruktorów i trenerów piłki siatkowej, poprowadzili p. ŁUKASZ FIJAŁEK – Zastępca Dyrektora ds. siatkówki plażowej SMS SPAŁA oraz p. MARIUSZ PRUDEL – dwukrotny Olimpijczyk, brązowy medalista Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, trener koordynator grup młodzieżowych SMS SPAŁA.  Prowadzący konferencję przedstawili plany dotyczące rozwoju młodzieżowej siatkówki plażowej w Polsce oraz cele i założenia projektu, którego są autorami i który ma promować rozwój tej dyscypliny w naszym kraju. W części praktycznej, prowadzący zazanaczyli różnice w elementach przyjęcia i rozegrania piłki w siatkówce plażowej a siatkówce halowej. Konferencja miała na celu poszerzenie wiedzy uczestników w zakresie tej gry oraz ukazanie jej atrakcyjności i zachęcenie do współpracy z SMS SPAŁA w wyszukiwaniu „talentów siatkarskich”. W oprawie części praktycznej – pokazie ćwiczeń, zabaw, mini gier, uczestniczyły zawodniczki MKS PIAST Głogów oraz UKS SG Kożuchów.

S.Szczeblewska

zdjęcia w galerii (kliknij tutaj)

Polish English German Ukrainian