EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH 2020

Jak co roku nasi uczniowie oraz nauczyciele języków obcych pamiętali o 26 września, czyli Europejskim Dniu Języków Obcych. Były ciekawe pytania, pogadanki, a największym wyzwaniem był quiz, w którym nasi uczniowie mogli się sprawdzić.

"JESIEŃ W DALKOWIE"

Dnia 30 września uczniowie klasy 5a i 6g  uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Dalkowa. To była super wyprawa ! Najpierw udaliśmy się na spacer z przewodnikiem p. Anią po historycznej trasie Rezerwatu Przyrody Dalkowskie Jary. Było mega - wspinaczka, zejścia w dół, naturalne przeszkody, jesień w przyrodzie oraz wspaniałe historyczne i przyrodnicze opowieści p. Ani. Po powrocie do parku w Dalkowie, uczniowie uczestniczyli w grach rekreacyjnych i integracyjnych (wyścigi w  workach, przeciąganie liny) oraz każdy samodzielnie upiekł kiełbaskę na ognisku, a na wszystkich czekała ciepła herbatka. Największą frajdę sprawiły dzieciom warsztaty robienia zegarów z naturalnych surowców – szyszek, kasztanów, żołędzi, suszonych kwiatów, orzechów, muszelek, plastrów wosku pszczelego. Każdy mógł się wykazać inwencją twórczą i powstały przepiękne jesienne zegary. Humory dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki. Uczniowie klasy 5a i 6g dziękuję p. Ani Gomułka za kolejne, super przyjęcie w Dalkowie !

Wychowawcy klasy 5a i 6g

TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

27 września, na kortach tenisowych, odbył się Międzyszkolny Turniej Tenisa Ziemnego o puchar Prezydenta Miasta Głogowa.
Naszą szkołę reprezentowali Karolina Tumiłowicz z klasy 6f i Michał Nadała z klasy 6h.
W kategorii klas 4 - 6 zgłosiło się 8 szkół z powiatu głogowskiego. W pierwszej części szkoły rywalizowały w dwóch grupach. Karolina i Michał w swojej grupie spotkali się z zawodnikami ze szkół nr 7, nr 8 i nr 12.
W drugiej grupie znalazły się szkoły nr 3, 6, 8 i SP Jaczów.
Karolina i Michał rywalizację w swojej grupie ukończyli na I miejscu i dało im to awans do finału. W finale spotkali się z reprezentacją SP nr 3 i bezapelacyjnie wygrali cały turniej.
Wielkie brawa i gratulacje dla naszych młodych, ale już jakże utalentowanych tenisistów.

,,ZAJĘCIA SPORTOWE Z ELEMENTAMI GIMNASTYKI KOREKCYJNO – KOMPENSACYJNEJ” - lista

Lista uczniów zakwalifikowanych do programu

,,ZAJĘCIA SPORTOWE Z ELEMENTAMI GIMNASTYKI KOREKCYJNO – KOMPENSACYJNEJ”

Mila Peregrym

Dominika Rojek,

Maria Mazij,

Jagoda Świercz,

Prowadzący zajęcia poprzez dziennik poinformują rodziców o godzinach oraz rozpoczęciu zajęć.

Polish English German Ukrainian