Narodowe Święto Niepodległości w SP10

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości w naszej szkole 8.11.19 r. odbył się uroczysty apel dla uczniów klas 4 – 8. W tym dniu dzieci ubrane były na galowo i miały przypięte biało – czerwone kotyliony.

W trakcie apelu uczniowie kółka historycznego, przygotowani przez p. A. Woźniak i  p. M. Rokaszewicz, przypomnieli ważniejsze fakty historyczne związane z utratą a następnie odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie wysłuchali także wierszy i pieśni patriotycznych, a w śpiewanie niektórych z nich aktywnie się włączyli.

XXV Głogowski Konkurs Ekologiczny.

Dnia 6 listopada 2019r dzieci z SP 10 brały udział w konkursie ekologicznym, który odbył się w SP 7.
Naszą szkołę  reprezentowali uczniowie klas 3: Mateusz Wielgus, Ewelina Zarazińska, Milena Karcz, Julia Sójka, Pola Babirecka.
Dzieci mogły sprawdzić swoje wiadomości w teście wiedzy ekologicznej, wspólnie rozwiązywały krzyżówkę ekologiczną, rozwiązywały quiz "Co wiesz o wodzie", wykonywali pracę plastyczną i techniczną własnoręcznie składając papierowy wiatraczek. Ciekawą konkurencją, choć przysparzającą niewielkie kłopoty okazało się rozpoznawanie liści i nazywanie drzew na których rosły. Uczniowie podczas konkursu mogli zaprezentować także swoje umiejętności w zawodach sprawnościowych. Podczas konkursu uczniowie potwierdzi, że mają dużą wiedzę ekologiczną oraz wspaniałe pomysły aby zadbać w przyszłości o naszą planetę.

W SP 10 chętnie pomagamy!!!

Od października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 włączyli się w akcję zbierania nakrętek na leczenie i rehabilitację małego głogowianina Jasia Walosa. Janek urodził się z wrodzonym brakiem kości piszczelowych, jest po 3 operacjach w USA i cały czas wymaga dalszego leczenia, rehabilitacji i ortezek, aby mógł chodzić.

Dnia 8 listopada zorganizowaliśmy pierwszą dostawę nakrętek zebranych w naszej szkole   dla Janka. Uczniowie klasy 5 g z pomocą p. Pawła Łachowskiego (tata Kaliny) oraz p. Stanisława Cabana (dziadek Maćka),  załadowali worki z nakrętkami do aut i odwieźli do miejsca zbiórki. Oczywiście nie mogło zabraknąć drobnego, słodkiego upominku dla Janka.

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie w akcję i oczywiście liczymy na więcej Kochani!!! Nakrętki zbieramy  i dostarczamy przez cały rok szkolny !!!

Wychowawca klasy 5 g

zdjęcia w galerii (kliknij tutaj)

„WYPIEKANIE GROSZA GŁOGOWSKIEGO”

Dnia 30 października klasa 5 g wzięła udział w warsztatach "Wypiekania grosza głogowskiego". Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu "Prowadzenie lekcji regionalizmu w szkołach" pod nazwą" Mali Głogowianie - wielką spraw" pod patronatem Towarzystwa Ziemi Głogowskiej oraz Prezydenta Miasta Głogowa. Najpierw krótki, interesujący wykład dotyczący odżywiania się dzieci w czasach historycznych naszego miasta, a następnie zajęcia praktyczne zorganizowano w warsztatach gastronomicznych Zespołu Szkół Ekonomicznych. To były bardzo ciekawe warsztaty dla uczniów klasy 5 g, ponieważ uczniowie zapoznali się ze sposobem przyżądzania posiłków oraz z  zasadami odżywiania w czasach odległych, historycznych. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty praktyczne, podczas których uczniowie przygotowywali ciasto kruche , wałkowali, wycinali ciastka, wyciskali grosz głogowski, na koniec dekorowali i z wielkim apetytem konsumowali.

Po warsztatach uczniowie klasy 5g udali się na Cmentarz Komunalny przy ulicy Legnickiej , aby zapalić znicze na grobach poległych żołnierzy oraz grobach zapomnianych.

Wychowawca klasy 5 g

zdjęcia w galerii (kliknij tutaj)

Polish English German Ukrainian