Dni Nauki w PWSZ

9 marca uczniowie klasy 7a odwiedzili Instytut Politechniczny głogowskiej uczelni.  Wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia chemiczne, wysłuchaliśmy wykładu o światłowodach oraz obejrzeliśmy wystawę „Stare Nowe Media”. Więcej informacji oraz zdjęć można znaleźć na stronie www.pwsz.glogow.pl

Iwona Tkacz

ZWYCIĘSKI DUET

      

7 marca w SP 6, w Głogowie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczno-Ekonomiczny dla klas czwartych „z klasy do kasy”.

W konkursie wzięło udział 12 szkół z całego powiatu. Każdą szkołę reprezentowała dwuosobowa drużyna. Miały one do rozwiązania 5 zadań dotyczących pojęć ekonomicznych, szczegółowej wiedzy na temat banknotów i monet oraz obliczeń pieniężnych.

Uczniowie naszej szkoły w składzie; Bartosz Raś i Mateusz Rup z kl. 4a okazali się bezkonkurencyjni zajmując I miejsce. 

Zwycięzcą gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

opracowanie Wioletta Garduła

Mistrzostwa Miasta I Powiatu w mini piłce ręcznej dziewcząt szkół podstawowych

Do międzyszkolnych rozgrywek w piłkę ręczną w kategorii dziewcząt na szczeblu miejskim przystąpiły tylko dwie szkoły SP 10 i SP 12. Po bezpośrednim spotkaniu , mecz zakończył się wynikiem 19 : 11 na korzyść SP 10. Dziewczęta reprezentujące  SP 10 zdobyły tytuł Mistrza Miasta Głogowa i prawo do organizacji zawodów o Mistrzostwo Powiatu.

Zawody te odbyły się 08.03.18 r, a udział w nich wzięły dwie szkoły z miasta i dwie zwycięskie szkoły z powiatu, czyli SP 10, SP 12, SP z Kotli i SP z Białołęki.

Wyniki poszczególnych spotkań:

SP 10   -   SP Białołęka          8:0

SP 12  -  SP  Kotla                3:8

SP 12  -  SP  Białołęka           3:2

SP 10  -  SP Kotla                 8:2 

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Powiatu:

I miejsce        SP 10

II miejsce      SP Kotla

III miejsce     SP 12

IV miejsce      SP Białołęka

Bardzo dobrze spisały się dziewczęta naszej szkoły, które z zawodów wyszły bez porażki.Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyły Oliwia Witczak 7 i Maja Nabożna 5,

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodniczek i życzenia dalszych sukcesów sportowych a także w innych dziedzinach.

Skład drużyny SP 10: 

1.       TOKARZ NIKOLA

2.       KOBYLARZ ZOFIA

3.       PONIEDZIAŁEK PAULINA

4.       KOZIOŁ MARTYNA

5.       SKOMSKA JULIA

6.       RUSILOWICZ JULIA

7.       SZAJNA NATALIA

8.       POTYRAŁA OLIWIA

9.       NABOŻNA MAJA

10.   WITCZAK OLIWIA

11.   CIEMNA MARTA

12.   BUCZNA LENA

13.   ZGARDZIŃSKA NIKOLA

14.   ŚWIATOWIEC WERONIKA

 Anna Gostyńska

XVII Szkolny Konkurs Tańca Nowoczesnego

06 marca 2018 roku  w Szkole Podstawowej nr 10 odbył się XVII Konkurs Tańca  Nowoczesnego. Wzięło w nim udział 200 uczniów z klas I-VII. Dzieci startowały w 8 kategoriach.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

-solo kl. I-III

                1 miejsce Pola Sarzyńska kl. 1b

                2 miejsce Zuzanna Synkarczyn kl.1b

               3 miejsce Wiktoria Blatkiewicz kl.2a

-solo kl. IV-VI

                1 miejsce Karolina Nadała  kl. 5b

                2 miejsce Nicola Szmyt kl. 6a

                3 miejsce Chamioło Natalia kl. 6a

-duet kl. I-III

                1 miejsce Rabenda Anna i Natalia  "TWO SISTERS" kl. 3f

                2 miejsce Laura Stefaniak i Maja Fefczak kl. 3b

                3 miejsce Roksana Chadrysiak i Weronika Olejko kl. 3h

-duet kl. IV-VI

                1 miejsce  Jakub Kulik z partnerką kl.4b

                1 miejsce Maja i Julia Ptaszyńskie  kl. 5a i 7a

                2 miejsce Zuzanna Męczyńska i Alicja Walczuk  kl. 5d

-mini formacja kl. I-III

                1 miejsce „Spark” kl. 3g

                2 miejsce „Świetliczaki”  świtlica szkolna

                3 miejsce „Zyg-zag” kl. 2a i kl.2b

-mini formacja kl. IV-VI

                1 miejsce Dauer Martyna kl.5c, Paulina Poniedziałek kl.5a, Wątroba Klaudia kl. 5a

                2 miejsce „Shock Dance Kids”

              3 miejsce Martyna Stelmaszczyk, Maja Rogowska, Oliwia Ciećko kl.4b

-formacja  kl. I-III

                1 miejsce „Zyg-Zag” kl. 2a i 2b op. P.J. Cuper, K. Smuga

                2 miejsce „Super Girls” op.p.K. Karnicka

                3 miejsce „Świetliki”  op.p. A.Burda

-formacja kl. IV-VI

                1 miejsce „Shock Dance” op. p.P.Stachowiak

Przechodni Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 otrzymała formacja „Shock Dance” wybrana głosami publiczności.

Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały pamiątkowe nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców i Fundację "Tęczowe Marzenia”.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, dzieci prezentowały pokazy na bardzo wysokim poziomie. Najlepsi zostali wytypowani do reprezentowania Naszej szkoły w Powiatowym Konkursie Tanecznym.

Organizatorkami konkursu były Panie: Małgorzata Groffik i Ewelina Kopczyńska. 

Tłumacz

Polish English German

Rekrutacja

Licznik

Dzisiaj44
Wczoraj66
Tydzień178
Miesiąc1202
Wszystkie84219

Odnośniki

Szukaj na stronie