Mój kraj, moja ojczyzna

Dnia 10 listopada w Szkole Podstawowej nr 10 im. Mikołaja Kopernika w Głogowie przeprowadzono podsumowanie konkursu plastycznego na plakat patriotyczny pt: "Mój kraj, moja ojczyzna". W konkursie udział wzięły wszystkie klasy szkoły  I- VII. Zadaniem klas było przygotowanie jednego plakatu patriotycznego.

Nagrodzono:

w kategorii klas I- III:

                           I MIEJSCE – 3c

                           II MIEJSCE – 2a

                           III MIEJSCE –1b

w kategorii klas IV- VII:

                          I MIEJSCE – 4e

                          II MIEJSCE – 5e

                          III MIEJSCE –5b

Podczas uroczystej akademii z okazji Dnia 11 listopada zaprezentowano wszystkie plakaty oraz nagrodzono zwycięskie klasy.

Osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu: Anna Rytter

Kolejne sukcesy Naszych pływaków!!!

Uczniowie SP 10 osiągnęli wspaniałe wyniki podczas kolejnej edycji Głogowskiej Aqualigi szkół podstawowych.

Jesteśmy dumni z uzyskanych wyników, ponieważ wszyscy pobili swoje rekordy życiowe oraz zajęli miejsca dekorowane.

Dziękujemy rodzicom za gorący doping swoich pociech oraz organizatorom aqualiga Głogów za możliwość udziału w zawodach.

Poniżej wyniki: 
Rocznik 2010
1 miejsce - Ogończyk Zuzanna 
1 miejsce - Korolewicz Szymon
2 miejsce - Wojtysiak Alicja 
3 miejsce - Sosińska Michalina 
3 miejsce - Brożyna Wiktor 
3 miejsce - Zieliński Kornel

Rocznik 2009
2 miejsce - Wierzba Anna 
2 miejsce - Kiełbus Borys 
3 miejsce - Zielińska Martyna
3 miejsce - Skrzypiński Mateusz

Rocznik - 2008 
2 miejsce - Krawczyk Adrianna
2 miejsce - Pencakowski Piotr 
3 miejsce - Janik Wiktoria 
5 miejsce - Linka Nikola 
6 miejsce - Skorupka Leonard

Rocznik 2007
1 miejsce - Konieczna Wiktoria 
1 miejsce - Piotrowski Marcel 
2 miejsce - Szylko Michalina 
2 miejsce - Martyniak Krystian 
3 miejsce - Raś Bartosz 
4 miejsce - Głogowska Karolina

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla wspaniałych zawodników !

Więcej zdjęć na stronie facebook - Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie - "Szkoła w ruchu"

opiekunowie: P. Małgorzata Groffik, P. Ewelina Kopczyńska 

Mistrzostwa Powiatu Głogowskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt

Dnia 23 lutego został rozegrany Finał Powiatu Głogowskiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii „czwórki”. Organizatorem zawodów jest Miejski Szkolny Związek Sportowy w Głogowie przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 10. W finale zagrały reprezentacje nastę pujących szkół:

Szkoła Podstawowa w Wilkowie (opiekun p. Grzegorz Dragosz), Szkoła Podstawowa w Nielubi (opiekun p. Agnieszka Biernaczyk), Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie (opiekun p. Beata Bielska) i Szkoła Podstawowa nr 10 (opiekun p. Sylwia Szczeblewska). Rywalizacja na boisku stała na bardzo dobrym wysokim poziomie. Aż w trzech meczach na cztery, o wyniku zadecydował teabreak. Dziewczynki z rocznika 2005 i młodsze zaprezentowały bardzo wyskoki poziom umiejętności gry w siatkówkę, co niewątpliwie uatrakcyjniło rywalizację. Oto wyniki rywalizacji:

SP Wilków – SP 3 Głogów  1 : 2

SP Nielubia – SP 10 Głogów 0 : 2

SP Nielubia – SP Wilków  1 : 2

SP 3 Głogów – SP 10 Głogów  1 : 2

Końcowa klasyfikacja zawodów:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 10 w Głogowie

2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie

3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Wilkowie

4 miejsce – Szkoła Podstawowa w Nielubi

Skład reprezentacji SP 10 : Oliwia Witczak 6d, Sonia Jodczyk 6d, Maja Nabożna 6d, Martyna Kozioł 6d, Julia Rusiłowicz 6d, Marta Ciemna 6d, Agnieszka Płocha 6d, Julia Skomska 6d, Gabrysia Trzaniec 6c, Oliwia Potyrała 6c. 

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a Mistrzynie Powiatu pamiątkowe koszulki ufundowane prze MSZS w Głogowie. Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom i trzymamy kciuki za Szkołę Podstawową nr 10, która będzie reprezentować nasz powiat w pólfinale stefy legnickiej.

S. Szczeblewska

2 edycja Szkolnej ligi pływackiej

zdjęcia w galerii

Zakończyliśmy 2 edycję Szkolnej ligi pływackiej - pływam jak Radek Kawęcki. W zawodach wystartowali najlepsi pływacy klas I-III. 

Ogromne gratulacje dla wszystkich, którzy podjęli wyzwanie w duchu fair play oraz wielkie podziękowania dla licznie zgromadzonych kibiców za sportowy doping.

Poniżej wyniki:

Wyniki 2 edycji Szkolnej ligii pływackiej klas I – 20 luty 2018r.
1. Zuzia Ogończyk 1d 24,22
2. Ala Wojtysiak 1a 24,82
3. Hanna Wójcik 1d 29,63
4. Amelia Maksymów 1b 29,79
5. Pola Babirecka 1a 30,91
6. Karina Lewicka 1c 32,41
7. Zuzanna Gruszczyk 1c 32,81
8. Łucja Pawłowska 1a 32,97
9. Zuzanna Szynkarczyn 1b 34,38
10. Pola Sarzyńska 1b 35,79
11. Martyna Walkowiak 1b 36,92
12. Michalina Rolla 1a 36,99
13. Julia Stojek 1d 38,70
14. Maja Czart 1c 40,84
15. Julia Szuwikowska 1d 43,49
16. Michalina Fręśko 1c 56,34

1. Szymon Korolewicz 1b 24,99
2. Wiktor Brożyna 1b 30,29
3. Kornel Zieliński 1b 32,28
4. Jaworski Wiktor 1a 33,22
5. Stawicki Olaf 1a 33,59
6. Patryk Skrzypiński 1c 35,87
7. Moderacki Mateusz 1a 36,48
8. Walas Michał 1a 37,97
9. Mikołaj Wojciechowski 1c 41,26
10. Szymon Zieliński 1d 43,93
11. Alan Zając 1d 44,41
12. Dmytro Yatsyk 1a 44,72
13. Dawid Konradowski 1b 46,13
14. Alan Baran 1c 59,51
15. Kacper Kuchaja 1d 1,00,56
16. Bartosz Pasternak 1d 1,05,33

Sztafety:
1. Klasa 1b
2. Klasa 1a
3. Klasa 1c
4. Klasa 1d

Wyniki 2 edycji Szkolnej ligii pływackiej klas II – 20 luty 2018r.

1. Anna Wierzba 2b 24,61
2. Martyna Paśko 2a 27,15
3. Michalina Sosińska 2a 31,23
4. Lena Kwiecień 2b 55,72
5. Magdalena Kiersznowska 2a 57,08


1. Bartosz Kulik 2a 31,50
2. Szymon Jedyński 2b 33,00
3. Nikodem Kuczeła 2a 35,40
4. Filip Majewski 2b 37,83
5. Wojtek Włodarczyk 2b 39,97
6. Aleks Żydziak 2b 42,10

Sztafety:
1. Klasa 2a
2. Klasa 2b

Wyniki 2 edycji Szkolnej ligii pływackiej klas III – 20 luty 2018r.

1. Nikola Linka 3g 20,94
2. Daria Zabrotska 3g 21,66
3. Wiktoria Janik 3f 21,68
4. Kinga Lewandowska 3b 22,19
5. Nikola Gawlik 3h 23,27
6. Kornelia Wójcik 3h 23,54
7. Wiktoria Szymańska 3g 24,48
8. Martyna Zielińska 3e 26,39
9. Natalia Rabenda 3f 27,66
10. Jagoda Dubienko 3d 27,71
11. Klaudia Misztal 3h 28,58
12. Anna Rabenda 3f 29,34
13. Alicja Białas 3b 29,35
14. Weronika Olejko 3h 30,25
15. Wiktoria Gałuszka 3e 30,65
16. Amelia Janowska 3b 30,77
17. Tatiana Adamczyk 3c 31,59
18. Maja Kiedrowska 3c 32,06
19. Hanna Libner 3c 32,95
20. Katarzyna Peregrym 3a 33,09
21. Izabela Wejman 3d 34,60
22. Adrianna Stępka 3e 34,94
23. Dominika Grywaczewska 3d 36,28
24. Maja Zwolska 3c 37,21
25. Hanna Babirecka 3a 37,72
26. Zuzanna Maciejewska 3a 38,99
27. Zuzanna Janowska 3b 41,12
28. Karolina Śmietana 3a 44,70
29. Martyna Kużdżał 3d 50,30

1. Leonard Skorupka 3h 21,35
2. Borys Kiełbus 3c 22,09
3. Igor Wasilewski 3e 22,84
4. Paweł Sawicki 3f 23,75
5. Aleksander Mania 3a 24,27
6. Mateusz Skrzypiński 3c 25,04
7. Michał Nadała 3h 25,27
8. Bartosz Turkiewicz 3b 25,55
9. Rafał Lubiński 3a 27,00
10. Filip Klawiński 3f 27,03
11. Kacper Kotecki 3c 27,44
12. Jędrzej Waga 3c 28,12
13. Dominik Mielnik 3a 28,53
14. Jakub Okrasiński 3f 28,66
15. Marcel Chudzik 3a 29,28
16. Maciej Krukowski 3g 29,95
17. Olek Czachowski 3d 29,98
18. Mikołaj Dumicz 3d 30,29
19. Dawid Dworzański 3d 30,36
20. Piotr Czarnota 3g 31,16
21. Erwin Kucner 3d 32,30
22. Jan Karwat 3g 32,43
23. Radosław Bębenek 3b 32,44
24. Aleksander Bednarz 3h 33,00
25. Antoni Gawłowski 3f 33,17
26. Łukasz Burkiewicz 3h 34,04
27. Mateusz Ćmiel 3e 36,16
28. Kacper Guzek 3b 36,60
29. Maciej Charukiewicz 3e 40,68
30. Maciej Stachowiak 3b 41,66

Sztafety:
1. Klasa 3f
2. Klasa 3g
3. Klasa 3h
4. Klasa 3c
5. Klasa 3e
6. Klasa 3a
7. Klasa 3b
8. Klasa 3d

Tłumacz

Polish English German

Rekrutacja

Licznik

Dzisiaj44
Wczoraj66
Tydzień178
Miesiąc1202
Wszystkie84219

Odnośniki

Szukaj na stronie