Dzień Ziemi 2021

 

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy wszystkich niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu czy  wieku. Obecnie jest to największe ekologiczne święto świata, organizowane w 192 krajach - od Singapuru do Rzymu… od Alaski po Australię, a zapoczątkowane w 1970 roku.

Uczniom naszej szkoły leży na sercu los naszej Ziemi, dlatego z radością wzięli się do pracy i segregowali odpady, sadzili rośliny, zbierali śmieci i kreatywne wykorzystali surowce – dając im „drugie życie” :).

Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan!

Niech te dobre postawy dzieci będą dla wszystkich zachętą do codziennych działań dla naszej Planety.

Pamiętajmy: „...Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi”.                                                                                                                                                        Wódz Seattle

opracowanie Anna Cywińska

zdjęcia w galerii (kliknij tutaj)