Tłumacz

Polish English German Ukrainian

„NOCNE MANEWRY CZYTELNICZO – SPORTOWE” c.d

W nocy 01 – 02. 06 2017 r. w naszej szkole odbyły się „Nocne manerwy czytelniczo – sportowe”, które zorganizowały p. Joanna Pytel (nauczyciel biblioteki) oraz p. Sylwia Szczeblewska (nauczyciel wychowania fizycznego). Manewry, to zabawa rekreacyjno-sportowa dla uczniów klas IV-VI łącząca rywalizację sportową z edukacją czytelniczą. Zabawa trwała w godzinach wieczornych od 20.00 dnia 1 czerwca do godziny 9.00 dnia 2 czerwca. W zajęciach wzięło udział 18 dziewczynek i 6 chłopców, którzy podzieleni na cztery zespoły rywalizowali ze sobą na polu sportowym ,np. turniej koszykówki, wyścigi rzędów, turniej piłi ręcznej, turniej siatkówki oraz na polu intelektualnym, np. kalambury, quiz wiedzowy. Po rywalizaji sportowej uczniowie przygotowali miejsca do noclegu na sali gimnastycznej (szkolne materace), wykonali wieczorną toaletę, przygotowali wspólną kolację, a następnie obejrzeli film kończący całą imprezę sportową. Po nocy spędzonej na sali i wspólnym śniadaniu uczniowie udali się do domu.

Był to ciekawie spędzony wieczór. Rywalizacja sportowa na wesoło przeplatała się z konkurencjami wiedzowym oraz kalamburami otematyce czytelniczej. Ten wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci…

Opracowała: S. Szczeblewska