Tłumacz

Polish English German Ukrainian

Misiaki Rozrabiaki

Od 09-11.11.2019 roku odbył się biwak "Twierdza”, w którym uczestniczyły również  Misiaki Rozrabiaki. Zdobywaliśmy sprawność Orła Białego.

W sobotę, po zakwaterowaniu w Ekonomiku, sprawdzeniu umundurowania, apelu rozpoczynającym, nastąpiła prezentacja poszczególnych gromad, drużyn i przygotowanych  zadań.

W niedzielę był blok zajęć w szczepach, my malowaliśmy godła naszego państwa na przełomie wieków i wykonaliśmy kotyliony.  O 11.30 wyruszyliśmy na Grę Terenową „Mamy Niepodległą”, gdzie trzeba było poruszać się wg mapy i zrealizować wiele zadań edukacyjnych np. musieliśmy odnaleźć pomnik Józefa Wybickiego, gdzie uzupełnialiśmy tekst z lukami w 4 zwrotkach hymnu .Trzeba było zameldować się pod pomnikiem dedykowanym Ofiarom Wojny, w Fosie ułożyć godło z dostępnych materiałów, poszerzyć wiedzę dotyczącą Józefa Piłsudskiego, uzupełnić Katechizm Polskiego Dziecka i poszerzyć wiedzę w Muzeum Archeologiczno – historycznym. Atrakcja było również zdobycie wieży. Po południu był jeszcze Bal dla rycerzy i Dam Dworu. Był też czas, by wyplatać samodzielnie przypinki do munduru.

A 11 listopada o 9.00 uczestniczyliśmy w uroczystej  mszy świętej w kościele Bożego Ciała w intencji Ojczyzny. Wspólnie z władzami miasta udaliśmy się pod pomnik Dzieci Głogowskich, gdzie odbywały się dalsze uroczystości.

To był wspaniały czas, gdzie zuchy wzbogacały swoja wiedzę historyczną dotyczącą naszego kraju, a swoja postawą zasłużyły na miano Małego Patrioty.

zdjęcia w galerii (kliknij tutaj)

Betlejemskie światełko pokoju

Wręczenie Betlejemskiego Światełka Pokoju dla wszystkich dzieci, pracowników i rodziców dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Głogowie, podczas kolędowania, które odbyło się w MOK-u w Głogowie.

zdjęcia w galerii (kliknij)

17 GROMADA ZUCHOWA „MISIAKI ROZRABIAKI” 2017/2018

     

Co robimy:

18 września 2017 roku uczestniczyliśmy we mszy świętej i obchodach z okazji Dnia Sybiraka na cmentarzu,  przy ulicy Legnickiej. Złożony został wieniec pod pomnikiem. Dzięki temu wydarzeniu dzieci pamiętają o historii Polski  oraz utrwalane są patriotyczne wartości wśród naszych najmłodszych.

20 września 2017 roku wybraliśmy się do Przedszkola  Publicznego Nr 3, gdzie przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy zajęcia integracyjne we wszystkich grupach przedszkolnych. Tańce i zabawy integracyjne umiliły nam czas, a dzieci wspaniale bawiły się w swoim towarzystwie.

Przedszkolaczkom tak się podobały zajęcia, że 26 października złożyły nam rewizytę. Po poznaniu naszej szkoły do wewnątrz, odbyły się sportowe zajęcia na salce korekcyjnej. W zdrowym ciele zdrowy duch jak to mawiają! Dzieciaki-Przedszkolaki z uśmiechniętymi buziami żegnały się z nami. Integracja środowiska dzieci przedszkolnych ze szkolnymi była strzałem w dziesiątkę! SP 10 :D 

Listopad zdominowany został przez śpiew! Odbyły się przesłuchania  na Festiwal Piosenki Patriotycznej Vivat Polonia, gdzie nasza gromada przedstawiła pieśń „Rozkwitały pąki białych róż”.  Zuchy zaprezentowały układ choreograficzny,  a naszą cudowną solistką była Laura. Konkurencja była bardzo zacięta, jednak udało nam się zdobyć zaszczytne 3 miejsce. Na pewno wrócimy tu za rok! 

8 grudnia 2017 roku w  Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się cykliczna impreza hufcowa: Andrzejkowo-Mikołajkowe Zmagania Sportowe przygotowana przez naszą Druhenkę Iwonę Gbiorczyk.  Uczestniczyło w niej sześć gromad. Odbyły się emocjonujące wyścigi rzędów, z ciekawymi zadaniami. Po podsumowaniu wyników okazało się, że nasza gromada nie dała szans przeciwnikom  zdobywając zaszczytne I miejsce. Otrzymaliśmy dyplom i artykuły papiernicze, a każdy zuch zwycięskiej gromady otrzymał sprawność „Olimpijczyka”. Spotkaliśmy się też z Mikołajem, który rozdawał słodkie upominki. 

12 stycznia delegacja naszej gromady wybrała się do Domu Dziecka „Pod Lipami”, gdzie dostarczyliśmy upominki, prezenty i artykuły  szkolne zebrane przez nasza gromadę. Choć wykonywaliśmy  jedno z zadań na sprawność Świętego Mikołaja, każdy z nasz docenił  to co sam ma i zrozumiał jak ważna jest rodzina oraz pomoc drugiemu człowiekowi. Dzieci spotkały się z p. Dyrektor i Opiekunami, którzy oprowadzili nas po całym ośrodku opowiadając o nim. 

9 i 10 lutego 2018 roku  byliśmy na biwaku w Szkole w Chociemyśli.  Główne cele spotkania to chęć niesienia pomocy innym, ukazanie korzyści współdziałania w grupie, wzbogacanie wiedzy na temat sposobów udzielania Pierwszej Pomocy i zdrowe spędzanie czasu wolnego.  Był czas, by  wspaniale się pobawić, wspólnie przygotować kolację – pizzę. Starsze zuchy pełniły rolę starszego brata/siostry. Wieczorem zorganizowany został bieg patrolowy, by Biszkopty z gromady Psotne Skrzaty złożyły obietnicę zuchową. Na punktach stały nasze Zuchy i Zuchenki.  Dzieci otrzymały znaczek zucha , a Misiaki Rozrabiaki miały możliwość zdobyć sprawności.  Dzieci były ogromnie zadowolone i usatysfakcjonowane tym biwakiem i nabrały „smaka” na więcej.

ANDRZEJKOWO-MIKOŁAJKOWE ZMAGANIA SPORTOWE

7 grudnia 2013r. o godz. 10:00 odbyły się Andrzejkowo-Mikołajkowe zmagania sportowe. Wzięło w nich udział 5 gromad z naszego hufca.

Spotkania rozpoczęliśmy od wróżb andrzejkowych. Mamy nadzieję, że wszystkie się spełnią!!! Później odbyły się wyścigi rzędów , w których dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach sportowych.

NOCKA ZUCHOWA "W POSZUKIWANIU MIKOŁAJA"

Z 6 na 7 grudnia 2013r. odbył się biwak – nocka zuchowa „w poszukiwaniu Mikołaja” dla gromad zuchowych w szczepie SP10. Uczestniczyło w niej 27 dzieci i 3 osoby kadry. Po powitaniu i zakwaterowaniu przystąpiliśmy do realizacji zaplanowanych działań. Najpierw wykonaliśmy sympatycznego Mikołaja wykorzystując rolki po papierze. Następnie bieg patrolowy z 6 zadaniami (w kamizelkach odblaskowych) by zdobyć wymorzony prezent. Cisza nocna poprzedzona wieczornym czytaniem bajek. Pobudka, gimnastyka i apel podsumowujący, na którym przyznano sprawności i wręczono drobne upominki.

I. Gbiorczyk

M. Popławska

A. Matyjczak

Więcej artykułów…

  1. ŚWIĘTO LATAWCA