Tłumacz

Polish English German Ukrainian

Misiaki Rozrabiaki

Od 09-11.11.2019 roku odbył się biwak "Twierdza”, w którym uczestniczyły również  Misiaki Rozrabiaki. Zdobywaliśmy sprawność Orła Białego.

W sobotę, po zakwaterowaniu w Ekonomiku, sprawdzeniu umundurowania, apelu rozpoczynającym, nastąpiła prezentacja poszczególnych gromad, drużyn i przygotowanych  zadań.

W niedzielę był blok zajęć w szczepach, my malowaliśmy godła naszego państwa na przełomie wieków i wykonaliśmy kotyliony.  O 11.30 wyruszyliśmy na Grę Terenową „Mamy Niepodległą”, gdzie trzeba było poruszać się wg mapy i zrealizować wiele zadań edukacyjnych np. musieliśmy odnaleźć pomnik Józefa Wybickiego, gdzie uzupełnialiśmy tekst z lukami w 4 zwrotkach hymnu .Trzeba było zameldować się pod pomnikiem dedykowanym Ofiarom Wojny, w Fosie ułożyć godło z dostępnych materiałów, poszerzyć wiedzę dotyczącą Józefa Piłsudskiego, uzupełnić Katechizm Polskiego Dziecka i poszerzyć wiedzę w Muzeum Archeologiczno – historycznym. Atrakcja było również zdobycie wieży. Po południu był jeszcze Bal dla rycerzy i Dam Dworu. Był też czas, by wyplatać samodzielnie przypinki do munduru.

A 11 listopada o 9.00 uczestniczyliśmy w uroczystej  mszy świętej w kościele Bożego Ciała w intencji Ojczyzny. Wspólnie z władzami miasta udaliśmy się pod pomnik Dzieci Głogowskich, gdzie odbywały się dalsze uroczystości.

To był wspaniały czas, gdzie zuchy wzbogacały swoja wiedzę historyczną dotyczącą naszego kraju, a swoja postawą zasłużyły na miano Małego Patrioty.

zdjęcia w galerii (kliknij tutaj)